Jak zwiększyć obroty wentylatora w podstawce chłodzącej?

Witam!

Mam pytanie: czy jest jakiś program albo jakiś inny sposób aby zwiększyć obroty wiatraka w podstawce chłodzącej do laptopa :?:

Bo ostatnio sobie kupiłem podstawkę z firmy AAB za 42 zł. wiatrak o średnicy 23 cm przepływ powietrza niby 150 m3/h a ilośc obrotów 800 :expressionless: … Lapek przegrzewa mi się bardzie niż przy starej podstawce. :evil: Co mam zrobić :?:

Proszę o odp.

Shuriken123

To może przeczyść laptopa i wymień pastę, skoro się grzeje (to pewnie da najlepszy efekt).

Co do obrotów to ich liczby się nie da zwiększyć. Dla wiatraka o średnicy 23 cm 800 obrotów spokojnie wystarczy (no chyba że chciałbyś żeby Twój laptop latał po mieszkaniu).

Shuriken123 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Wyczyścić lapka - serio, nawet głupie przeczyszczenie kanałów wentylacyjnych odkurzaczem bez jego rozbierania dużo daje, ale najlepiej rozebrać i zrobić prawdziwy porządek w środku i wymienić pastę. Podkładki to tylko półśrodki, lapek powinien również bez nich w stanie normalnie chodzić.

Lapek jest nowy, kupiony zaledwie 4 miesiące temu więc nie sądzę że do teraz się aż tak bardzo zakurzył :stuck_out_tongue: ale, ok, przeczyszczę co się da i zobaczę

Wbrew pozorom 4 miesiące to nie tak mało - kanały i przejścia miedzy finami w chłodzeniu w lapkach są bardzo wąskie, ja swojego muszę przynajmniej raz na miesiąc przeczyścić odkurzaczem bo temp idą o parę stopni w górę, raz na jakieś 4-5 miesiące robię generalne przeczyszczenie rozbierając obudowę, a jakieś pół roku temu zmieniałem pastę na procesorze i grafice, również to dużo poprawiło ;).

Chyba, że tak :stuck_out_tongue: Ok, przeczyszczę i zobaczę jak bęzdie działał.