Jak zwiększyć pamięć dedykowaną karty Intel HD Graphics

Hej,

To jest po prostu karta do zastosowań stricte biurowych i nic więcej. Zatem nie potrzeba jej większej ilości pamięci. Do zastosowań rozrywkowych są inne produkty przeznaczone dla graczy.

Nie, nie da zupełnie nic.

W BIOS’ie w niektóre opcje da się kliknąć i pojawia się dodatkowe menu - może i tutaj jest podobnie. Aczkolwiek prawdą jest, że w wielu przypadkach na próżno w laptopach szukać takich opcji…

Tak się składa, że ja na przykład czasami gram - niekoniecznie w gry instalowane z systemem. The Settlers 5, Call Of Duty 5, Need For Speed Carbon chodzą na mojej słabej konstrukcji bezproblemowo. A swoją drogą kolega słyszał o pojęciu Desktop Replacement (DRM)?

Pozdrawiam,

Dimatheus

boshi intelowski i3 jest procesorem słabym i tyle

jak jest taki dobry, to czemu masz i5 2600K? mogłeś kupić i3 i kasy zaoszczędzić :smiley:

pytanie nie jest żenujące, tylko ty tak twierdzisz…jest jakie jest choć przyznam,że może być denerwujące

a jeżeli chcemy sobie pogadać o wydajności procesorów, to może umówmy się czy gadamy o desktopowych czy mobilnych?

bo porównywanie desktopowych i mobilnych modeli uważam za bezsens…z tym,że nazwy są bardzo podobne i jest to często celowa zmyła :o

Czemu 2500k? bo jest lepszy od i3 oraz ma możliwość kręcenia mocnego. Skoro miałem pewną ilość kwoty przeznaczoną na zakup to ją wykorzystałem w 100 % a nie w 80.

Twierdzisz, że jest słaby? na jakiej podstawie? oczywiście mowa o 2100-2120. Jeden z wielu bechmarków.

http://www.frazpc.pl/artykuly/886931,IN … DOBRE.html

Dlaczego I3 jest w prawie każdej grze szybsze? to tylko 2 rdzenie przecież, Phenom ma aż 4:O, tak więc powiedz mi jaki dla ciebie to dobry procesor w cenie I3?

Procesory czy to do zastosowań deskopowych czy wsadzane jako mobilne, są te same, a to, że ktoś inaczej nazwę sobie przeczyta to już jego problem.

procesory desktop i mobile nie są takie same.

wiele straciłeś u mnie tym stwierdzeniem boshi.

różni je TDP, co ma zasadniczy wpływ na wydajność procesora.desktop jest zawsze wydajniejszy i taka dyskusja jest właściwie bez sesnsu

właściwie nie używam już athlonów, więc porównanie niewiele dla mnie wnosi i tu sytuacja niestety,w najbliższym czasie nie ulegnie zmianie

o wiele ciekawsze byłoby porównanie powiedzmy i3 vs e8200

chyba e8200 byłby trochę lepszy.dla jasności dodam,że nie boję się korzystać z rynku wtórnego części komputerowych.

lecz idąc Twoim sposobem myślenia powiem ci,że mam w domu jeden komputer na którym zainstalowany jest e6300 na abicie IP35

zrobiłem mu lapping i bsel moda na 1333Mhz oraz podkręciłem na 3,3 ghz (trzeba mieć dobrą pamięć, bo płyta nie puszcza async,idą tam KVR800D2N5K2/4Gx2)

ale w testach ten procek,przy niewielkim nakładzie pracy i środków robi tyle co niepodkręcony e8200,a te nakłady są naprawdę symboliczne

znacznie taniej mogę więc mieć tak samo wydajną,lub tylko tyci tyci gorszą platformę jak ta na i3.co innego już i5 czy i7.tutaj porównania nie ma.ale nie ma co wpadać w zachyt nad i3

bardziej by mnie interesował ten Twój radeon w podpisie do gtx460 1gb,bo się noszę z zamiarem zmiany i nie wiem co wybrać

6870 jest wydajniejszy o jakieś 15 % , mniejszy pobór prądu, cena podobna, brak możliwośći OC większego. 470GTX jest jego konkurentem

http://www.hwcompare.com/8240/geforce-g … n-hd-6870/

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -3340.html

w takim razie pójdę w nV 570 albo równorzędnego radeona