Jak zwiększyć pamięć dedykowaną karty Intel HD Graphics

Witam,

parę miesięcy temu a dokładnie w lutym kupiłem laptopa Lenovo g570

intel i3 2.10ghz

intel hd graphics 3000

4gb ramu.

otóż mam problem… uzywajac witryny canirunit.com zobaczyłem że gra Battlefield: bad company (2010) nie działa z powodu małej ilości pamięci dedykowanej (64mb). Pogrzebałem trochę i znalazłem to

Całkowita dostepna pamięć graficzna 1696mb

Dedykowana pamięć wideo 64mb

systemowa pamięć wideo 0mb

udostępniona pamięć systemowa 1632mb.

Zwracam się z pytaniem do Was czy jest szansa (a jesli tak to w jaki sposób) zwiekszenia pamięci dedykowanej?

Na tej karcie zapomnij.

czyli gra nie działa :smiley: ?

szansa jest (cień cienia)

należy ją udostępnić w biosie przez włączenie odpowidnich opcji

lecz kto gra na laptopie?

to jakieś chore wymysły czasopism komputerowych :o

Spójrz na mojego laptopa w podpisie, Battlefield Bad Company 2 na minimalnych się tnie, co dopiero na takim intelu?

Rozumiem mi chodzi o to tylko ze gdy sprawdzałem na can i run it to wszystko ponad norme tylko ta !#@$% pamięć.

Jaki jest w tym sens, produkcji kart graficznych z ograniczeniami?

Dodane 20.06.2012 (Śr) 23:30

a gdybym tak zmienił priorytet na wysoki w menedżerze myslicie ze to by pomogło?

żeby ów cień cienia wykorzystać należy przydzelić w biosie co najmnieJ 512 mb vramu dla KARTY GRAFICZNEJ

co i tak pewnie okaże się bez znaczenia

Sprawdź w biosie czy możesz dać karcie więcej pamięci.

everything is fine ale w biosie nie mam takiej opcji chyba ze nie wiem gdzie szukac

musi być opcja przydzielania

graphic adapter

advanced/chipsed

w sumie to bez sensu

kto gra na laptopie? i na i3? :o

przecież to bezsens

nawet jak gra ruszy, w dynamicznych scenach klęska jak w 1939 albo na euro 2012

w sumie w 1939 i w euro 2012 też coś ruszyło a i tak było jak każdy wie

z tym,że mobilizacja w 1939 poszła niebo lepiej

Jak powiedział Szpaku Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma:D

To jest opcja przenośna przeciw nudom.

Wracając do Biosa jestem pewien ze nie ma zadnych advanced settings lub cos do Kart graficznych… mam insyde h20 wersje prawdopodobnie 3.5…

Wszystko w menu configuration jest na bazie enable/disable… chyba ze cos musi byc enable zeby uruchomic pozostale opcje

Po pierwsze - to jest laptop niskobudżetowy, przeznaczony jest do internetu, Office, filmów i muzyki. Gry to jedynie jakieś starsze, mniej wymagające, właśnie z racji zintegrowanej karty graficznej.

Po drugie - kolega kulawy67x ma blade pojęcie o tym, czego można dokonać na laptopie (spójrz na mój podpis, spójrz na swoje zdanie, spójrz jeszcze raz na mój podpis i powiedz to, wiedząc jednocześnie, że gram w najnowsze tytuły na średnich / wysokich detalach). Nawet na procesorze Core i3 można dużo zdziałać, ale do tego musi być jeszcze odpowiednia karta graficzna, a tej tutaj niestety brakuje.

Do igrek-a - dziwne to trochę, że na niskich Ci się tnie, może to przez procesor, bo karta graficzna jest zbliżona do mojej w osiągach na notebookcheck.pl, chociaż tak w 100% tej stronie też bym nie wierzył, bo czasem pokazuje ona, że gra nie odpali albo będzie ścinała, a jest inaczej, wystarczy zmniejszyć nieco rozdzielczość.

A co jeszcze do BIOS-u, w laptopach jest on często okrojony, a jeśli nie ma technologii np. nVidia Optimus, to ustawień dotyczących pamięci w nim nie znajdziesz, możesz poszukać w samym Windowsie w panelu sterowania karty Intela, tam coś powinno być.

A to, co wyświetliło Ci, że masz ponad 1,5 GB pamięci w karcie graficznej, to wartość dynamiczna, przydzielana z pamięci RAM komputera.

sam sobie zaprzeczasz Hitm3n

masz całkiem inny laptop niż orange7 z inną,lepszą i bardziej wydajną konfiguracją sprzętową

grając na laptopie, co w tym przypadku musi się odbywać w niskich rozdzielczościach, część obliczeń związanych wyświetlaniem grafiki przejmuje na siebie właśnie procesor

dzieje się tak tylko w niskich rozdzielczościach do 1024x768 , możesz sobie pogoglować żeby potwierdzić to co napisałem

ty masz znacznie lepszy procesor, więc gra idzie lepiej

właśnie stąd wynika różnica w płynności gier

zresztą ludzieeeeeeee kto gra na laptopie? - chociaż można w np. w mahjonga albo pasjansa

lecz jak było powiedziane “jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma” wersja przenośna

to laptop do biura i internetu,oglądania filmów a wy chcecie z niego zrobić maszynę do gier?

Dlatego mówię na przyszłość nigdy nie kupuj do gier laptopa kiedy widzisz, że karta graficzna to Intel HD Graphics.

kulawy67x, ja mam aktualnie i3, radeona mobility 5650 i powiem ci znośnie jest :stuck_out_tongue: Co prawda 1600x900 nie uciągnie we wszystkim. Ale 1280x720 da się grać, nawet w gta4. Niestety muszę wiatrak w jego przypadku ustawić bo po chwili gry lap ma taką temperaturę że mam pokaz slajdów :))

Nikt nie każe ci grać na lapie, ale pieca ze sobą nie będziesz nosił (+ oc monitor i klawiatura)

orange7 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

sam piszesz drobok,że się karta grzeje

skaraca to znacznie jej żywotność, co jest chyba dla każdego oczywiste

jest jak mówisz, chwilę pograsz dopóki się karta nie zagrzeje, potem kicha

starsze gry i może owszem,pójdą znośnie, ale nie po to wywalam jakieś 2000zł (tak zakładam) żebym odpalił starego FarCry

a orange7 żadna nowsza gra nie odpali w tej konfiguracji sprzętowej

może źle się wyraziłem, odpalić i może odpali,ale jak mam mieć 10-15 fps to jaki jest sens odpalać grę?

ludzieeeeee, kto gra na laptopie ? :o

Kulawy coś się tego procesora I3 czepił? bardzo dobry wydajny 2 rdzeniowy procesor, dorównuje a nie raz przebija 965 BE Phenoma z 4 rdzeniami.

p.s Kulawy, przestać juz z tym nudnym pytaniem bo żałosne się to robi.

W żadnym wypadku nie pisze ze to komp do grania… mam stacjonarnego z i7 8gb ram i Geforcem.

Po prostu bedac na dzialce chciałem odpalić jakas gierke. Laptop zwykle uzywam do pracy… net, wordy czasem muzyka albo filmy do tego wystarczy.

czemu ty się tak boshi denerwujesz co? i o co?

wyobraź sobie,że wiem ile rdzeni na i3.i wiem też ,że jest to najsłabszy procesor z serii “i”,czym Ameryki nie odkrywam :smiley:

pytał orange7 jak by tu nieco wydajność poprawić,żeby mu gierka szła lepiej ale choć spisaliśmy 2 strony i tak nic nie wymyśliliśmy i nie wymyślimy

ten model jest do biura,internetu,myzyczki i filmów i innych takich pierdołków, grać się nie da w żaden sposób znośnie, chyba,że w starsze tytuły i już

a o wydajności procesorów możemy podyskutować boshi, mam niejaką wiedzę chcoć na pewno nie tak bogatą jak twoja na ten temat

i żeby okazać dobrą wolę nie zakończę głupim pytaniem :slight_smile:

Bo to pytanie jest żenujące już?

Akurat I3-2120 jest jednym z mocnych procesorów i do gier nadaje się jak najbardziej. Tutaj nie tyle problemem jest procesor co zintegrowana grafika, dlatego faktycznie w nowe tytuly na tym się nie pogra.