Jak zwiększyć partycję używając Paragon Partition Manager

(Stukot13) #1

Jak zwiększyć partycję systemową używając Paragon Partition Manager 2005, czy w ogóle jest to możliwe? Mam bardzo mało miejsca na partycji systemowej- około 1.08 (1.20) GB. Na drugiej partycji- D, mam dużo wolnego miejsca. Używając programu Paragon Partition Manager 2005, zmniejszyłam rozmiar partycji D i chciałam powiększyć partycję C o wolne miejsce, powstałe po zmniejszeniu partycji D. W zarządzaniu dyskami było wyświetlone: dyski C i D i wolne miejsce, wynoszące około 2.05 GB. Czy używając powyższego programu mogę zwiększyć partycję systemową, czy on potrafi tylko zmniejszać partycje? Zauważyłam, że ten program zmniejsza rozmiar partycji, bez kasowania danych. Jedyną jego wadą jest to, że za każdym razie po zmniejszeniu i ponownym zwiększeniu partycji D, włącza się program checkdisk i informuje o braku spójności danych na dysku D. Czy używając tego programu mogę zwiększyć rozmiar partycji systemowej? Proszę o pomoc. Mam za mało miejsca na dysku C, a nie zamierzam robić reinstalla, bo z systemem jest wszystko w porządku. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie za mało wolnego miejsca na dysku C.

(Venger) #2

Bo pewnie źle podzieliłeś tę partycję D.

Zmniejszając ją powinieneś był zrobić miejsce na jej początku ( z lewej). Później to niewykorzystane miejsce mógłbyś połączyć z partycją C.

Może też być kłopot jeśli D to dysk logiczny w partycji rozszerzonej - wtedy to niewykorzystane miejsce też by w rozszerzonej się zrobiło. Wówczas najpierw należałoby na niewykorzystanym miejscu utworzyć partycję podstawową i ją połączyć z partycją C.

Najlepiej było wkleić tu screena z Paragona ...

(Stukot13) #3

Venger, zrobiłam tak jak powiedziałeś, ale to nic nie dało. Jedyna różnica to to, że Partition Manager swoją operację wykonywał ponad godzinę. Na szcżęście szybko udało mi się przywrócić komputer do stanu poprzedniego.