Jak zwiększyć pojemność dysku

Otóż mam problem nie wiem czy jest taka możliwość… dlatego też pytam… Chciałbym z dysku C który ma aktualnie 39 GB zrobić większy dysk bez reinstalacji systemu (jest to dysk systemowy) drugi dysk ma 259 GB … chciałbym te 59 gb dodać do partycji ,C" jest taka możliwość ? jak tak to prosiłbym o pomoc…

Da radę. Ale tutaj nie ma gwarancji że nie stracisz danych, jednak takie rzeczy zazwyczaj sie robi bezboleśnie. Ja kiedyś to robiłem programem partition manager, ale czym to zrobisz, to już zależy od Ciebie. Każdy lepszy program to zrobi. Powiem Ci jak to wygląda od strony technicznej:

1)klikasz na partycje d: ->resize i zmniejszasz rozmiar, dajmy na to z 259 GB to 200 GB. Te 59 GB to będzie “obszar wolny” i najlepiej ustawić go w programie przed partycją d: (za partycją c:).

  1. klikasz na partycje c: i po prostu zwiększasz rozmiar do maksymalnego.

http://www.dobreprogramy.pl/Partition-W … 15710.html

Tu masz fajny program. Ostatnio z niego korzystałem migrując na ssd. Polecam

Ja z mojej strony polecam GParted. Trzeba go tylko wypalić na płytkę i uruchomić tuż po uruchomieniu komputera. Obsługa jest naprawdę prosta i intuicyjna.

Jest możliwość aby obyć się bez reinstalki.Przed takim zabiegiem ważne jest Abyś oczyścił system(np.Ccleaner),następnie dokonał defragmentacji (Auslogics disk defrag).Polecam ten soft,prosty,dokładny.Link,http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html.Posługujesz się nim podobnie jak w opisie usera Lufcik.Sam używałem na Viście jak i 7 kilka razy.Bezproblemowo :slight_smile:

No właśnie - a po co niepotrzebnie jeszcze nagrywać na płytę? wystarczy - jak podał tomcat78 (choć błędny link) program EPM którego można używać spod windowsa :slight_smile: aha! i nie ma obawy o utratę danych #-o chyba że zasilanie masz z generatora to może zaistnieć taka mozliwość :smiley:

Dokładnie, wyżej podanym programem możesz rozszerzyć partycję, tylko zobacz, czy nie ma ogłoszenia o przerwie w dostawie prądu, bo jak elektrownia wyłączy prąd w trakcie pomniejszania lub powiększania, to uleganie uszkodzeniu tablica partycji co poskutkuje tym, że dysk zostanie pozbawiony wszystkich partycji i będzie widziany jako nie podzielony na partycje. Dodatkowo, radziłym jeszcze tak na wszelki wypadek zdefragmentować pomniejszaną partycję, żeby się nie okazało, że przyciąłeś jakieś fragmenty plików i dane pliki staną się nieczytelne.

Dzięki Bardzo za odpowiedź :slight_smile: bardzo pomogliście niestety wcześniej nie mogłem odpisać bo nie miałem dostępu do komputera…

Jeszcze raz z góry dziękuje…