Jak zwiększyć prędkość mojego łącza internetowego?

Witam. Mam pewien problem. Mam dość wolnego neta, i chciałbym, żeby był szybszy. Kieruje do Was pytanie, czego użyć do zwiększenia prędkości internetu? Może jakieś urządzenie? a może coś innego? Czekam na sugestie :slight_smile:

Przede wszystkim jaki to Internet? Mobilny, kablowy czy radiówka?

Chyba jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby według mnie wykupienie szybszego łącza.

Widzę już taki post po raz enty i śmieszy mnie to niezmiernie, ludzie myślą ze jak płacą za 1Mb i zainstalują cudowny program to będą mieli 10Mb :smiley: :smiley:

Azbest

Wcale tak nie myślę, a mam w umowie napisane, że szybkość do 3,2 mb/s a mam 540 kb/s

Dimm

Jest to internet Orange Freedom Pro 3GB ściągający na CDMA

Pablo79

Niestety podpisałem dopiero co umowę na ten net :frowning:

Zmyliłeś nas tytułem tematu. Popraw tytuł na bardziej właściwy mówiący konkretnie o problemie. Mój post miał brzmieć tak jak tekst na samym dole (pochylony tekst), ale Ty ubiegłeś mnie swoim i on jest już nie aktualny. Słuchaj jeśli nie masz gwarantowanej prędkości minimalnej to wszystko jest zgodnie z umową. Masz DO 3,2 Mb/s więc nawet jak będziesz miał 100 kb/s to będzie to zgodne z umową. Przede wszystkim zadzwoń do biura obsługi klienta (chyba, że już dzwoniłeś) i zapytaj się ich jak w systemie oni widzą Twój internet.

Dla mnie programy, które rzekomo przyspieszają internet to zwykłe nabijanie ludzi w butelkę. Załóżmy, że na wyjściu naszego łącza mamy zgodnie z umową od operatora 5 Mb/s. Niby jak chciałbyś to przyspieszyć bo ja widzę tylko jedną drogę, czyli zamówienie szybszego łącza. Żaden program nie zwiększy Ci przepustowości łącza, a to jest jedyna droga do szybszego internetu.

Zawsze możesz odciążyć komputer bo komputer samym internetem nie żyje, potrzebna jest jeszcze odpowiednia moc obliczeniowa, która będzie mogła w miarę szybko obsługiwać daną prędkość internetu. Powyłączaj zbędne dodatki graficzne w systemie, zbędne programy w autostarcie. Być może zmień antywirusa i inne programy zabezpieczające na mniej zosobożerne. To wszystko sprawi, że komputer będzie chodził szybciej, a jednocześnie strony internetowe będą wczytywać się szybciej ze względu na zwiększoną moc obliczeniową komputera ale oczywiście w granicach przepustowości łącza.

Jaką masz siłę sygnału? Jak daleko jesteś od stacji bazowej (http://mapa.btsearch.pl/)?

Mam około 20 km od stacji. Pewnie problem tkwi w tym, że mam kompa PC używanego już tak ze 3 lata. Oto moje osiągi kompa:

Procesor: AMD Athlon - 1.01 GHz

Zainstalowana pamięć RAM- 544 MB (dostępne 512 MB)

System- 32-bitowy Windows 7 Profesional

Także raczej mam dość wolnego kompa. Myślicie, jakbym zmienił kompa PC na laptopa to by coś pomogło? Czy wyniki na speedtest.pl byłyby inne?

Ja myślę, że nie bo szybkość komputera nie ma nic do rzeczy jaką się ma przepustowość łącza. To by było coś takiego, że z danym komputerem mam 5 Mb/s, a gdy kupię sobie nowszy szybszy to będę miał 10 Mb/s. Tak to na pewno nie działa. Uważam, że raczej problem tkwi w miejscu, z którego korzystasz z internetu.

Raczej siłą sygnału nic nie zdziałam, bo już pytałem się na tym forum o coś podobnego. Mam na Routerze Axess MV410R 3 na 5 kresek zasięgu. Jeżeli dokupiłbym antenę, to nic by mi to nie dało, tak jak pisał pewien pan x z innego mojego pytania. Mieszkam w małej wsi Draganowa ok. 20km od Krosna (nadajnik). Mają mi za jakieś pól roku zakładać ziemną Neostrae TP do 6Mb/s także chyba rozwiąże umowe z Orange, chyba że coś da telefon pod infolinie.

Źle się wyraziłem - przepraszam. Chodziło mi raczej o przepustowość łącza a nie siłę sygnału. Prawdopodobnie w Twojej lokalizacji taka jest maksymalna przepustowość Twojego internetu. Najgorsze, jest to, że to jest zgodne z umową bo masz DO 3,2 Mb/s i reklamacji raczej nie będziesz mógł z tego powodu złożyć. Ale telefon do biura obsługi klienta to obowiązkowo wykonaj.

20 km to daleko - ja właśnie próbowałbym z anteną.

Kpc21

I co Ci wyszło?

próbował bym

Ale co ci dokładnie wyszło?

A może programik: FastNet 2011

http://allegro.pl/teraz-internet-300-sz … 57012.html

Próbował bym nie znaczy że próbowałem. Próbowałbym, gdybym korzystał z CDMA i gdybym miał taki problem.

zainwestuj w jakąś antenę kierunkową bo 20km to dużo a te programy nic nie dają DNS równie dobrze możesz sobie sam wpisać i tak najlepsze zawsze będzie miał twój dostawca już lepiej jak ściągniesz jakąś przeglądarkę szybszą Opere czy Chrome za free dokup sobie ramu w tym PC prędkości internetu tym nie zwiększysz ale poprawisz działanie przeglądarki przynajmniej strony będą się lepiej otwierać