Jak zwiększyć prędkość mojego łącza internetowego?

(Maestrocampionato) #1

Witam. Mam pewien problem. Mam dość wolnego neta, i chciałbym, żeby był szybszy. Kieruje do Was pytanie, czego użyć do zwiększenia prędkości internetu? Może jakieś urządzenie? a może coś innego? Czekam na sugestie :slight_smile:

(Dimm Dna) #2

Przede wszystkim jaki to Internet? Mobilny, kablowy czy radiówka?

(Pablo79) #3

Chyba jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby według mnie wykupienie szybszego łącza.

(Grzesplay) #4

Widzę już taki post po raz enty i śmieszy mnie to niezmiernie, ludzie myślą ze jak płacą za 1Mb i zainstalują cudowny program to będą mieli 10Mb :smiley: :smiley:

(Maestrocampionato) #5

Azbest

Wcale tak nie myślę, a mam w umowie napisane, że szybkość do 3,2 mb/s a mam 540 kb/s

Dimm

Jest to internet Orange Freedom Pro 3GB ściągający na CDMA

Pablo79

Niestety podpisałem dopiero co umowę na ten net :frowning:

(Starchris) #6

Zmyliłeś nas tytułem tematu. Popraw tytuł na bardziej właściwy mówiący konkretnie o problemie. Mój post miał brzmieć tak jak tekst na samym dole (pochylony tekst), ale Ty ubiegłeś mnie swoim i on jest już nie aktualny. Słuchaj jeśli nie masz gwarantowanej prędkości minimalnej to wszystko jest zgodnie z umową. Masz DO 3,2 Mb/s więc nawet jak będziesz miał 100 kb/s to będzie to zgodne z umową. Przede wszystkim zadzwoń do biura obsługi klienta (chyba, że już dzwoniłeś) i zapytaj się ich jak w systemie oni widzą Twój internet.

Dla mnie programy, które rzekomo przyspieszają internet to zwykłe nabijanie ludzi w butelkę. Załóżmy, że na wyjściu naszego łącza mamy zgodnie z umową od operatora 5 Mb/s. Niby jak chciałbyś to przyspieszyć bo ja widzę tylko jedną drogę, czyli zamówienie szybszego łącza. Żaden program nie zwiększy Ci przepustowości łącza, a to jest jedyna droga do szybszego internetu.

Zawsze możesz odciążyć komputer bo komputer samym internetem nie żyje, potrzebna jest jeszcze odpowiednia moc obliczeniowa, która będzie mogła w miarę szybko obsługiwać daną prędkość internetu. Powyłączaj zbędne dodatki graficzne w systemie, zbędne programy w autostarcie. Być może zmień antywirusa i inne programy zabezpieczające na mniej zosobożerne. To wszystko sprawi, że komputer będzie chodził szybciej, a jednocześnie strony internetowe będą wczytywać się szybciej ze względu na zwiększoną moc obliczeniową komputera ale oczywiście w granicach przepustowości łącza.

(Kpc21) #7

Jaką masz siłę sygnału? Jak daleko jesteś od stacji bazowej (http://mapa.btsearch.pl/)?

(Maestrocampionato) #8

Mam około 20 km od stacji. Pewnie problem tkwi w tym, że mam kompa PC używanego już tak ze 3 lata. Oto moje osiągi kompa:

Procesor: AMD Athlon - 1.01 GHz

Zainstalowana pamięć RAM- 544 MB (dostępne 512 MB)

System- 32-bitowy Windows 7 Profesional

Także raczej mam dość wolnego kompa. Myślicie, jakbym zmienił kompa PC na laptopa to by coś pomogło? Czy wyniki na speedtest.pl byłyby inne?

(Starchris) #9

Ja myślę, że nie bo szybkość komputera nie ma nic do rzeczy jaką się ma przepustowość łącza. To by było coś takiego, że z danym komputerem mam 5 Mb/s, a gdy kupię sobie nowszy szybszy to będę miał 10 Mb/s. Tak to na pewno nie działa. Uważam, że raczej problem tkwi w miejscu, z którego korzystasz z internetu.

(Maestrocampionato) #10

Raczej siłą sygnału nic nie zdziałam, bo już pytałem się na tym forum o coś podobnego. Mam na Routerze Axess MV410R 3 na 5 kresek zasięgu. Jeżeli dokupiłbym antenę, to nic by mi to nie dało, tak jak pisał pewien pan x z innego mojego pytania. Mieszkam w małej wsi Draganowa ok. 20km od Krosna (nadajnik). Mają mi za jakieś pól roku zakładać ziemną Neostrae TP do 6Mb/s także chyba rozwiąże umowe z Orange, chyba że coś da telefon pod infolinie.

(Starchris) #11

Źle się wyraziłem - przepraszam. Chodziło mi raczej o przepustowość łącza a nie siłę sygnału. Prawdopodobnie w Twojej lokalizacji taka jest maksymalna przepustowość Twojego internetu. Najgorsze, jest to, że to jest zgodne z umową bo masz DO 3,2 Mb/s i reklamacji raczej nie będziesz mógł z tego powodu złożyć. Ale telefon do biura obsługi klienta to obowiązkowo wykonaj.

(Kpc21) #12

20 km to daleko - ja właśnie próbowałbym z anteną.

(Maestrocampionato) #13

Kpc21

I co Ci wyszło?

(Kpc21) #14

próbował bym

(Maestrocampionato) #15

Ale co ci dokładnie wyszło?

A może programik: FastNet 2011

http://allegro.pl/teraz-internet-300-sz ... 57012.html

(Kpc21) #16

Próbował bym nie znaczy że próbowałem. Próbowałbym, gdybym korzystał z CDMA i gdybym miał taki problem.

(djosdanielos) #17

zainwestuj w jakąś antenę kierunkową bo 20km to dużo a te programy nic nie dają DNS równie dobrze możesz sobie sam wpisać i tak najlepsze zawsze będzie miał twój dostawca już lepiej jak ściągniesz jakąś przeglądarkę szybszą Opere czy Chrome za free dokup sobie ramu w tym PC prędkości internetu tym nie zwiększysz ale poprawisz działanie przeglądarki przynajmniej strony będą się lepiej otwierać