Jak zwiększyć rozmiar partycji?

Witam serdecznie, mam na dysku nie przydzielone miejsce- dużo - i pytanie czy, można z poziomu “Visty” dodać tą przestrzeń do partycji systemowej? Jesli tak to w jaki sposób?

Prawym na Mój komputer > zarządzaj > (kontynuuj) > zarządzanie dyskami (na liście po lewej)

tam możesz (prawie) wszystko, do tego, o czym piszesz raczej wystarczy

klikasz prawym na partycję i masz opcje zwiększenia/zmniejszenia rozmiaru

Pozdrawiam

Lepiej i bezpieczniej użyć do tego narzędzia zewnętrznego.

Proponuję Gparted (obraz ISO minidystrybucji Linuxa) który należy wypalić na CD i z niej bootować i dokonoać wszystkich niezbędnych zmian.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ted+0.4.12

Opis korzystania w demonstracji:

http://storage.dobreprogramy.pl/demonst … ja_low.htm

Dotyczy ona co prawda Linuxa ale w okienkach wszystko jest podobnie jeśli chodzi o korzystanie z niego.

Patycji systemowej nie można zwiększyć z przyystawki zarządzania dyskami! Można zmniejszyć!

To zastosuj się do mojej porady, tylko pamiętaj że łączone partycje muszą mieć ten sam format plików :slight_smile:

Dziękuje za pomoc i jutro będe próbował to zrobić. Dzisiaj nie mam płytki CD a mam DVD ale to chyba niewiele zmienia?!

Ja mogę polecić Paragon Partition Manager - nie miałem problemów.

Jednak radzę zachować ostrożność przy modyfikowaniu partycji systemowej - na wszelki wypadek radzę zrobić GHOSTa. Co prawda przy zwiększaniu powinno być ok, ale przy zmniejszaniu może być inaczej :slight_smile:

Z tego co pamiętam ja w Viście normalnie zwiększałem/zmniejszałem systemową - z tym, że Vista nie umożliwiała wykorzystania pełnego miejsca… Dlatego użyłem Paragona :wink:

Pozdrawiam

Nic nie zmienia :slight_smile:

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam - Janusz.

Testdisk - prosty w obsłudze i nie trzeba z płytki.

Tłumaczenie googla ze strony producenta:

Jakoś tam nie widze informacji o partycjonowaniu :?

Ok, być może moja pomyłka. Ale wśród jego opcji jest “add partition” i prawdopodobnie chodzi o przestrzeń niespartycjonowaną.