Jak zwiększyć szerokość filmu avi

(sebaele) #1

Witam, czy może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego niektóre nagrane filmy nie są odtwarzane na całej szerokości obrazu?

Wczoraj nagrałem 2 filmy na płytę, po otworzeniu ich w kinie domowym tylko jeden z nich był na całej szerokości telewizora (Plazma 42 cale).

O to informację filmów z programu Media Info odtwarzanego na całej szerokości:

9924550700_1306093421_thumb.jpg

A to informację filmu nie rozciągniętego (brakowało jakieś niecałe 5cm do pełnej szerokości):

8170298700_1306093601_thumb.jpg

Dlaczego tak się dzieje skoro film odtwarzany prawidłowo ma mniejszą rozdzielczość od tego który jest wyświetlany nieprawidłowo! !!

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

(sebaele) #2

Pasy góra dół mi nie przeszkadzają chodzi mi tylko o szerokość lewo prawo aby wyświetlany film był na całej szerokości. Czy da się to w jakiś sposób zrobić? Posiadam program FormatFactrory 2.60.

(Adamsubzero) #3

Zobacz czy w samym telewizorze nie masz ustawionej opcji do automatycznej zmiany proporcji obrazu. Pamiętaj, że takie "sztuczne" rozciągnięcie obrazu niesie ze sobą dziwny wygląd.

(sebaele) #4

Próbowałem na ustawieniach w tv ale to nic nie dało nadal to samo :-(. Kurcze dziwi mnie że film mniejszej rozdzielczości jest dobrze wyświetlany niż ten większej rozdzielczości a powinno być chyba na odwrót co?

(XMan) #5

Sprawdź Any Video Converter 3.2.3

W opcjach jest zmiana rozdzielczości.

(sebaele) #6

A czy nie da się tego zrobić programem FormatFactory 2.60?

(XMan) #7

Nie mam tego programu i nie wiem co ma w opcjach :frowning:

A co szkodzi zainstalować Any Video Converter 3.2.3 i sprawdzić ?

Domyślnie ma ustawione mniejsze rozdzielczości a oprócz tego możesz zmienić.

Jak będzie lepszy to odinstaluj FormatFactory 2.60 i przeczyść komputer np. CCleanerem.

CCleaner

U góry po lewej "Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później "Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

ccleaner1.th.jpgccleaner2.th.jpg

(sebaele) #8

No ok a może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego film mniejszej rozdzielczości jest na całej szerokości obrazu a film większej rozdzielczości jest zwężony po bokach?

(XMan) #9

Dokładnie jaki telewizor :?:

Podaj link.

(sebaele) #10

Zwykły telewizor kineskopowy ale chce aby również filmy dobrze były odtwarzane na tv lcd oraz plazmie. Strasznie mnie denerwuje te zwężenie obrazu :-(.

(XMan) #11

To na ilu telewizorach ?

Mam nowy monitor z TV LG Flatron M2280D i jak konwertuję za pomocą Any Video Converter 3.2.3 to wszystko OK.

/odtwarza również z zewnętrznego dysku/.

Mało tego filmy są odtwarzane bez problemów na DVD.

Dlaczego nie chcesz sprawdzić tego programu ?

(sebaele) #12

Po prostu chcę aby każdy film nagrany na płytę i po odtworzeniu w stacjonarnym DVD wyświetlał całej szerokości obraz na każdym odbiorniku tv, a nie tak że na tv 21calowym obraz będzie ok a na np: plazmie 42calowej już nie.

Co do zmiany tej rozdzielczości to nie wiem czy to pomoże bo jak już pisałem film o rozdzielczości 608x336 wyświetlany jest na całej szerokości telewizora 42calowego, a film o rozdzielczości 640x352 już nie jest na całej szerokości ma czarne pasy po bokach o grubości około 5cm.

(XMan) #13

No i nic nie odpowiedziałeś konkretnie na zadane pytania :frowning:

(sebaele) #14

A co jeszcze miałem napisać? Jeśli chodzi o ten program co podałeś to już go zainstalowałem ale jak już pisałem nie wiem czy to pomoże czy nie pogorszy jakość obrazu. Kurcze jestem ciekaw jak to inni robią...

-- Dodane 25.05.2011 (Śr) 20:12 --

Poniżej przedstawiam zdjęcia jak to wygląda na TV,

Film wyświetlany prawidłowo na DVD o rozdzielczości 608x336 wygląda tak:

3509508300_1306344962_thumb.jpg

A film o rozdzielczości 640x272 nierozciągnięty wygląda tak:

3667131500_1306345722_thumb.jpg

Mam nadzieje że teraz ktoś mnie dobrze rozumie o co mi chodzi :-).