Jak zwiększyć szerokość filmu avi

Witam, czy może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego niektóre nagrane filmy nie są odtwarzane na całej szerokości obrazu?

Wczoraj nagrałem 2 filmy na płytę, po otworzeniu ich w kinie domowym tylko jeden z nich był na całej szerokości telewizora (Plazma 42 cale).

O to informację filmów z programu Media Info odtwarzanego na całej szerokości:

9924550700_1306093421_thumb.jpg

A to informację filmu nie rozciągniętego (brakowało jakieś niecałe 5cm do pełnej szerokości):

8170298700_1306093601_thumb.jpg

Dlaczego tak się dzieje skoro film odtwarzany prawidłowo ma mniejszą rozdzielczość od tego który jest wyświetlany nieprawidłowo! !!

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

Pasy góra dół mi nie przeszkadzają chodzi mi tylko o szerokość lewo prawo aby wyświetlany film był na całej szerokości. Czy da się to w jakiś sposób zrobić? Posiadam program FormatFactrory 2.60.

Zobacz czy w samym telewizorze nie masz ustawionej opcji do automatycznej zmiany proporcji obrazu. Pamiętaj, że takie “sztuczne” rozciągnięcie obrazu niesie ze sobą dziwny wygląd.

Próbowałem na ustawieniach w tv ale to nic nie dało nadal to samo :-(. Kurcze dziwi mnie że film mniejszej rozdzielczości jest dobrze wyświetlany niż ten większej rozdzielczości a powinno być chyba na odwrót co?

Sprawdź Any Video Converter 3.2.3

W opcjach jest zmiana rozdzielczości.

A czy nie da się tego zrobić programem FormatFactory 2.60?

Nie mam tego programu i nie wiem co ma w opcjach :frowning:

A co szkodzi zainstalować Any Video Converter 3.2.3 i sprawdzić ?

Domyślnie ma ustawione mniejsze rozdzielczości a oprócz tego możesz zmienić.

Jak będzie lepszy to odinstaluj FormatFactory 2.60 i przeczyść komputer np. CCleanerem.

CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

No ok a może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego film mniejszej rozdzielczości jest na całej szerokości obrazu a film większej rozdzielczości jest zwężony po bokach?

Dokładnie jaki telewizor :?:

Podaj link.

Zwykły telewizor kineskopowy ale chce aby również filmy dobrze były odtwarzane na tv lcd oraz plazmie. Strasznie mnie denerwuje te zwężenie obrazu :-(.

To na ilu telewizorach ?

Mam nowy monitor z TV LG Flatron M2280D i jak konwertuję za pomocą Any Video Converter 3.2.3 to wszystko OK.

/odtwarza również z zewnętrznego dysku/.

Mało tego filmy są odtwarzane bez problemów na DVD.

Dlaczego nie chcesz sprawdzić tego programu ?

Po prostu chcę aby każdy film nagrany na płytę i po odtworzeniu w stacjonarnym DVD wyświetlał całej szerokości obraz na każdym odbiorniku tv, a nie tak że na tv 21calowym obraz będzie ok a na np: plazmie 42calowej już nie.

Co do zmiany tej rozdzielczości to nie wiem czy to pomoże bo jak już pisałem film o rozdzielczości 608x336 wyświetlany jest na całej szerokości telewizora 42calowego, a film o rozdzielczości 640x352 już nie jest na całej szerokości ma czarne pasy po bokach o grubości około 5cm.

No i nic nie odpowiedziałeś konkretnie na zadane pytania :frowning:

A co jeszcze miałem napisać? Jeśli chodzi o ten program co podałeś to już go zainstalowałem ale jak już pisałem nie wiem czy to pomoże czy nie pogorszy jakość obrazu. Kurcze jestem ciekaw jak to inni robią…

Dodane 25.05.2011 (Śr) 20:12

Poniżej przedstawiam zdjęcia jak to wygląda na TV,

Film wyświetlany prawidłowo na DVD o rozdzielczości 608x336 wygląda tak:

3509508300_1306344962_thumb.jpg

A film o rozdzielczości 640x272 nierozciągnięty wygląda tak:

3667131500_1306345722_thumb.jpg

Mam nadzieje że teraz ktoś mnie dobrze rozumie o co mi chodzi :-).