Jak zwiększyć transfer w sieci LAN? (więcej niż ~ 10 Mb/s)

(Shaken) #1

Witam,

czy jest możliwość zwiększenia transferu danych pomiędzy komputerami? Obecnie w sieci lokalnej

mam dwa komputery spięte kablami z routerem. Czy jest możliwość przekroczenia tej bariery 10 Mb/s?

Z tego co wiem, karty są 10/100 Mbps. Prosiłbym o jakieś rozjaśnienie tej sytuacji.

Z góry oczywiście serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam

(PaPuX) #2

Masz odpowiedz w pytaniu.

Barier sprzętowych nie da się przeskoczyć.

(roobal) #3

Karty sieciowe powinny osiągać transfer makymalnie do 100Mb/s, ale jeśli jakieś urządzenie nie przekracza 10Mb/s to ona będzie powodem niskiej przepustowości. Być może przełącznik (switch) wbudowany w router nie przekracza 10Mb/s. Karty działają w trybie full-duplex?

Pozdrawiam!

(Shaken) #4

06233720065832506399.png

55148730885770564791.png

Możliwe ustawienia moich kart sieciowych.

(roobal) #5

Sprawdź na próbę jaka będzie przepustowość, gdy na kartach ustawisz opcję 100Mbps pełny dupleks. Sprawdzałeś jaką przepustowość jest w stanie obsłużyć przełączniik routera?

Pozdrawiam!

(Shaken) #6

Zmieniłem na 100Mbps pełny dupleks na obu urządzeniach. Prędkość jest nadal w okolicach 10 Mb/s.

Nie wiem, czy przypadkiem Linksys WAG200G (mój router) nie powoduje tutaj "zakłóceń".

(roobal) #7

Co masz na myśli? Jakie zakłócenia? Napisz jeszcze jaki masz kabel, jakiej długości. Masz gotowe kable, czy sam je zarabiałeś?

Pozdrawiam!