Jak zwiększyć transfer w sieci LAN? (więcej niż ~ 10 Mb/s)

Witam,

czy jest możliwość zwiększenia transferu danych pomiędzy komputerami? Obecnie w sieci lokalnej

mam dwa komputery spięte kablami z routerem. Czy jest możliwość przekroczenia tej bariery 10 Mb/s?

Z tego co wiem, karty są 10/100 Mbps. Prosiłbym o jakieś rozjaśnienie tej sytuacji.

Z góry oczywiście serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam

Masz odpowiedz w pytaniu.

Barier sprzętowych nie da się przeskoczyć.

Karty sieciowe powinny osiągać transfer makymalnie do 100Mb/s, ale jeśli jakieś urządzenie nie przekracza 10Mb/s to ona będzie powodem niskiej przepustowości. Być może przełącznik (switch) wbudowany w router nie przekracza 10Mb/s. Karty działają w trybie full-duplex?

Pozdrawiam!

06233720065832506399.png

55148730885770564791.png

Możliwe ustawienia moich kart sieciowych.

Sprawdź na próbę jaka będzie przepustowość, gdy na kartach ustawisz opcję 100Mbps pełny dupleks. Sprawdzałeś jaką przepustowość jest w stanie obsłużyć przełączniik routera?

Pozdrawiam!

Zmieniłem na 100Mbps pełny dupleks na obu urządzeniach. Prędkość jest nadal w okolicach 10 Mb/s.

Nie wiem, czy przypadkiem Linksys WAG200G (mój router) nie powoduje tutaj “zakłóceń”.

Co masz na myśli? Jakie zakłócenia? Napisz jeszcze jaki masz kabel, jakiej długości. Masz gotowe kable, czy sam je zarabiałeś?

Pozdrawiam!