Jak zwiększyć wydajność w grze?

Gram w grę (FS15) no i mam małą wydajność

Jak ją zwiększyć? Jakieś programy?

 

Kup nowego kompa.

(Taka odpowiedź, jakie pytanie).

 

A może pochwalisz się jaki masz sprzęt i system byśmy mogli cokolwiek Ci doradzić ?

Gra spatchowana i oryginalna ?

Jak to co? Najnowsze sterowniki, wydajny sprzęt

 

Może coś więcej ? Wydajny sprzęt odpali też Pasjansa lub Sapera.

Xander21, Odyniec_Stary, nie każdego stać na dobry sprzęt

 

Gra oryginał, patch 1.2

 

Nie mówię, że bardzo beznadziejnie działa, ale chciałbym lepiej

Win 7

Karta Nvidia Geforce 610M

procesor Intel Cor i3 2.30

Ram około 8 GB

coś jeszcze?

to laptop

 

Zastanawiałem się nad Game Boosterem, ale nie wiem jak skofigurować a ty chyba po angielsku.

Kiedyś miałem na starym kompie AshampoWinoptimizer z Game Boosterem w sobie i zwiększało FPS trochę w jakiejś tam grze.

Wg. specyfikacji powinno ruszyć na średnich.

PS: Na jakich ustawieniach graficznych grasz / jaka rozdzielczość ?

Gram na medium reszta jest chyba tak jak było (raczej nic nie zmieniałem), ale podczas niektórych rzeczy jest mała FPSów no i jeszcze policz tryb multiplayer i grę na modach

1366x768 (16:9)

wygładzenie 2

filtrowanie 2

okno wył.

vsync wył.

 

Nie chcę, żeby wydajność bardzo wpłynęła na jakość.

Anti-aliasing na zero. Wydajnośc powinna od razu podskoczyć.

Cześć,

Przy twojej karcie graficznej, musisz wybrać albo jakość albo wydajność. Niestety, ale twój układ graficzny do gier nie jest przeznaczony.

Ale nie bardzo.

No to niech będzie wydajność, ale na medium.

Hokus pokus? Muszę pozbawić Cię złudzeń, żadnymi “magicznymi” programami tego nie uczynisz. 

 

Wyłącz AA i inne bajery. Powinno być lepiej.

Możesz też zmniejszyć rozdzielczość do 1280x720.

Do 800x600

A Game Booster? Nie oczekuję ogromnej zmiany

 

Jeśli zadowala Cię zwiększenie o 2-5 klatek na sekundę więcej to odpal ten program, a jak nie - to zastanów się nad zakupem mocniejszego lapka.

GameBooster to proteza - ubije parę procesów aby gra miała więcej zasobów dla siebie, ale mocy grafice czy procesorowi nie doda.

 

Jedyne co jeszcze możesz zrobić to wejść do aplikacji sterownika karty graficznej, po czym przestawić układ w tryb wydajny. Tekstury w grach będą trochę gorsze, ale wydajność podskoczy. Stosując jeszcze porady z tematu, to skok wydajności będzie widoczny.

 

Więcej zrobić się nie da - ograniczeń sprzętu nie ominiesz, a żaden booster magicznie mocy nie doda.

Jakby ten program cokolwiek zwiększał poza efektem placebo  ](*,)

Mówiłem, że kiedyś inny booster mi dodał z 10 klatek a to było dużo jak miałem 10 w jakiejś grze, ale to był inny komputer.

 

To te opcje w ustawieniach gry czy panelu NVIDIA?

 

Możesz wyłączyć filtrowanie anizotropowe a jakość tekstur ustawić na niską.

 

Poza tym - możesz sprawdzić game boostery, nikt Tobie nie broni. Musisz tylko zrozumieć, że one nie wyciągają ze sprzętu magicznych pokładów mocy - programy tego typu mogą ubić pewne procesy zabierające trochę RAM-u lub procesora, dzięki czemu gra ma tego potencjalnie kapkę więcej dla siebie. Kiedyś się to nieco sprawdzało, szczególnie przy starych grach, jednak przy obecnych złożonych kolosach 3D - to coś na granicy placebo. Sam testowałem czasem, kiedy chciałem wycisnąć coś więcej na swoim sprzęcie, lecz różnic nie widziałem.

 

Do sprawdzenia FPS, mógł służyć przykładowo program Fraps.