Jak zwiększyć wydajność w Minecraft?

Nie działają żadne mody na opcje grafiki (nie można włączyć gry)

Z tym drewniakiem już nic nie zdziałasz, za słaby jest. Żadnymi optymalizatorami sobie nie zawracaj głowy, bo one niczemu w praktyce nie służą. 

Może minimalnie coś da. Nie chcę Minecrafta na moim nowym komputerze, a od czasu do czasu w przyzwoicie (20-30 fps) pograć na starym.

Napisz mi czytelniejsza specyfikacje.

Np: procesor i5 xxx

karta graf: nvidia xxx

itd. Bo z tego nic nie wyczytam.

 

Obecnie z swojej nvidi mx440 vram-64mb wyciągam 27-35fps.

Chciaż przy 20fps ta gra wydaje się być płynna.

myślałem, że to jest właśnie najlepszy sposób - wyciąg z CPU-Z

karta graficzna VIA Chrome9 HC IGP Family

RAM 1024 MBytes + 512 MBytes

a procesor to chyba będzie to Intel® Pentium® D CPU 3.20GHz

Co to za karta nigdy o takiej nie słyszałem.

Co do fps’u doinstaluj moda do mc optifine i ustaw grafikę na szybką, render distans krórki lub więcej jak pozwoli, performance max fps, jaskrawość 100% (lub jak wolisz), open GL (wcisnij f3 i sprawdz czy wiecej fps z czy bez niego) Fog off, w performance setings smooth world off,  i jak grasz na fullscreen to other fullscreen mode i zmniejsz rozdzielczość.

Jak to nie pomoże to pewnie wina karty. Jak grasz na 1.5.2 na starym launcherze to moge podrzucić plik.

jak biorę standard mods (w czym jest optifine) to mnie po poruszeniu myszą wywala z gry  :?

grafikę mam na szybką, renderowanie 2, max fps 10-10, jaskrawość nwm, open GL coś tam pisze zanim się włączy opcje, że jest jakieś tam (stare czy coś, mam chyba 2.1), inne ustawienia chyba nie możne bez modu zmienić, okno mam mniejsze niż pełny ekran.

 

Aha, i mam antywirus avast, podczas gry wyłączam osłony

co o tym myślicie?

 

Zintegrowany układ graficzny w płycie głównej, czyli jednym słowem grafika służąca jedynie do wyświetlania obrazu/multimediów.

Marex8: “Aha, i mam antywirus avast, podczas gry wyłączam osłony” - pod żadnym pozorem nie wyłączaj osłon/zabezpieczeń.

Czasem komputery są bez zabezpieczeń i działają. Jak nie ma kontaktu z niebezpieczeństwami (internet, obcy dysk) to chyba może wyłączyć.

  1. Na zintegrowanej grafice zapomnij.

  2. Ta płyta ma AGP, więc o wydajnej grafice zapomnij.

  3. Sam ten procesor żre pod obciążeniem ponad 95W.

 

Mi się Minecraft tnie na gt220 i c2d 6300 na min, a ty to chcesz uruchomić na pentium D z grafiką zintegrowaną?

Na tym drewnie?

Toż to nawet z pracą biurową ma pewnie problemy…

Dosyć dobrze działa i specjalnie nie narzekam, na 5-10-18 fps też można grać

OK temat do zamknięcia bo i tak nic pożytecznego nie uzyskam.

Szukałem programów, ustawień komputera, a nie Waszych (oczywiście niektórych) nieregulaminowych odpowiedzi.

Żadne ustawienia czy programy tutaj nie pomogą, więc nie ma co się burzyć na użytkowników tylko dlatego że powiedzieli ci prawdę, na tym sprzęcie na więcej nie masz co liczyć. 5-10 FPS nie nazwałbym rozgrywką lecz pokazem slajdów.

Jakbym nie wiedział że to jest mało  :shock: naprawdę? Dzięki, że mi napisaliście.

 

A tak na serio powiedziałem, że Game Booster od Ashampoo dodawał 5-10 fpsów, ale to był trial i się skończył. Na pewno można coś skonfigurować na dodatkowe +5 fpsów, żeby wyszło około 5-25

 

pytałem się także jak ustawić w plikach gry na minimum, bo optifine powoduje crash

Chwilowo być może dodał, poprzez zwolnienie niektórych procesów w systemie. Żaden tego typu program nie zwiększa wydajności w grach. To zwykłe placebo.

 

A jak jesteś mądrzejszy od wszystkich, to ja nie wiem co tutaj robisz. 

Nie jestem mądrzejszy, tylko przypominam to co napisałem w pierwszym poście.

“placebo” przy “pokazie slajdów” to zwiększenie, a tego programu już nie zastosuję, bo to był trial, Razer Game Booster na XP nie działa.

Usuń plik meta-inf z minecraft.jar. Wtedy nie będzie bez crasha.

Jak wersja 1.5.2 to podrzuce plik jak chcesz.

Wyszukaj tak: Start-Uruchom-%appdata%-.minecraft-bin-minecraft=odtwórz win rar usuń meta-inf i wrzuć moda.

I konfiguracja tak jak ktoś napisał. Myśle że jeszcze coś wyciągniesz.