Jak zwiększyć zainteresowanie sklepem internetowym

Możecie poradzić jakieś skuteczne metody na to jak możnaby zwiększyć zainteresowanie moim sklepem internetowym?

Marketing i jeszcze raz marketing sklepu w internecie, jak i pozycjonowanie.

Sklepów internetowych jest od groma obecnie. Aby być on top trzeba mocno się udzielać w social i wyłożyć ciężkie pieniądze na marketing. Łatwiej by było gdybyś powiedział czym zajmuje się ten sklep.

Zainwestuj w to, aby pojawić się w porownywarce cenowej np. ceneo.
Relatywnie tanio możesz pozyskać nowych klientów.

Krótko, czy długofalowo?
Krótkofalowo, to np. adwordsy i inne reklamy, porównywarka też może być, ale to walka cena, marżą i prowizje jak kojarzę.

Długofalowo: Allegro, SEo (pozycjonowanie i teksty na stronie&optymalziacja) oraz… reklama marki/brandu. Tzn. żeby Klient szukając stołu wpisywał Sklep Janusza, nie Ikea… Wiele sklepów pomija budowę brandu i optymalizuje reklamy pod kątem konwersji, ale , według badań, to błąd, gdyż brand długofalowo się opłaca.

PS. Nie licz tylko na cuda, pakiety pozycjonujące, linki i teksty po 2 złote za sztukę, to SPAM. :wink:

Mogę tutaj napisać co mnie zniechęca do skorzystania z oferty wybranego sklepu internetowego. Mianowicie jeśli strona jest wolna. Jak również jeśli nie jest responsywna. W ostatnim czasie coraz częściej korzystam z telefonu i właśnie w taki sposob przeglądam sklepy. Moim zdaniem standardem powinno być obecnie dopasowanie strony pod urzadzenia mobilne bo ich rynek będzie się coraz bardziej zwiększał. Oraz nic z tym nie zrobimy…
No i dobrze jest przekonać się do mediow społecznościowych.
Szczególnie, że coraz więcej osób z nich korzysta na co dzień. https://drupalsolution.pl/uslugi/obsluga-i-rozwoj