Jak zwiększyć zasięg wifi?


(K Noszkowski) #1

Posiadam router TP-Link TD-W8960N z którego jestem bardzo zadowolony. Sieć działa zarówno po kablu, jak i poprzez wi-fi. Mam tylko taki problem, że chciałem mieć internet w telewizorze, który ma funkcję wifi, ale sieć do niego już nie dochodzi. Sprawdzałem telefonem i zasięg kończy się około 2-3 metry od telewizora. Pozycji routera, ani telewizora nie da się zmienić. Odległość w linii prostej to około 10 m, ale po drodze są trzy ściany, w tym jedna bardzo gruba.

 

W jaki sposób zwiększyć zasięg sieci wi-fi? Czy da się w tym routerze zamontować jakieś inne anteny o większej mocy?


(dr.boczek) #2

do wyboru do koloru


(K Noszkowski) #3

Dzięki wielkie. Z tego co widzę, to router ma w standardzie 2 anteny o parametrach 3 dbi. Natomiast nie widzę w instrukcji jakie maksymalnie można do niego podpiąć i jakie da to korzyści.


(Longhorn2009) #4

Jeśli już masz zmieniać anteny to na coś sprawdzonego np. od tp linka http://www.ceneo.pl/Anteny_Wi-Fi ale przy tych cenach zdecydowanie lepiej dokupić reapeater np. taki http://www.ceneo.pl/24564895


(K Noszkowski) #5

Ten reapeater Tp-Linka wygląda bardzo ciekawie. Pasowałby idealnie, bo akurat ma gniazdko w pokoju z telewizorem w takim miejscu, że dobrze łapie obecne wi-fi. Więc wszystko powinno działać.


(pgr) #6

A tu recenzja wzmacniacza wifi

http://testhub.pl/default.asp?i=1163