Jaka alternatywa dla ABita AB9

Sprawa wygląda tak, że wczoraj w apollo zamówiłem własnie abita ab9 i e4300 dzisiaj sie okazuje że już jej nie mają więc anulowałem całe zamówienie bo dowiedziałem się, że będę mógł gdzie indziej mieć załatwione części o 30% taniej. Tylko zapewne też nie będą mieli Abita więc jaką płytke zamiast ab9 wziąść ? MSI-P6N Sli-Fi chyba dobrym wyborem też będzie :>

opinia o niej jest dobra. ;]

Asus P5N-E SLI nForce650i SLI

Sam niedługo kupuje;-) a też sie zastanawiałem nad Abitem :slight_smile: pozdro

:x NIE KUPUJ TEJ PŁYTY !

No dlaczego??? :slight_smile:

Asusy podobno często padają ostatnio, ten model ma słabe zasilanie i kiepski dźwięk …

Nie zgodzę się z tym słabym zasilaniem. To może być wina zasilacza…a co do dźwieku to akurat masz racje ale Creative Sound Blaster Audigy i po problemie :wink:

3 fazowe zasilanie to faktycznie dobre jest :x

Są skoki napięcia na procku, znacznie lepsza jest P6 od MSI lub np Gigabyte oznaczenia nie pamiętam (chipset 650i), 4 fazy, spore chłodzenie na mostku.

Padanie, wyszła jakaś wadliwa seria, i te płyty czasami nie wytrzymują wysokiego fsb przy o/c np 6300 z niskim multi.

Tobi ten Gigabyte (na 650i) ma 6 fazowe zasilanie! + solid capacitors (nie wiem czy dobrze napisałem, rozchodzi się o to że mają kondensatory o podwyższonej trwałości, jest jeszcze na nie polska nazwa ale nie pomne teraz ) + lepsza karta dźwiękowa + lepsze chłodzenie chipsetu płyty głównej a to za cenę ok 480 zeta. http://vr-zone.com/?i=4939&s=1

Dlatego Fafik dorzuć te sześć dych i kup ją właśnie.

Ja mam podobny problem. Miałem kupić Abit AB9 ale już ich nie ma .

Zastanawiam się nad AB9 QuadGT też jest chyba dobra ??

Nawet bardzo, no ale za tą jakością idzie też dośc wysoka cena, no ale jak masz kase to bierz ją :slight_smile:

Do jakiego procka? Będziesz mocno kręcił ?