Jaka alternatywa dla CareUEyes Pro, potrzebuję ustawić temperaturę barwową na 5000K?

Świetny program do zmiany natężenia, niestety działa tylko 7 dni. https://care-eyes.com/ Co polecacie żeby zejść z 6500K na 5000K, chciałbym mieć taką temperaturę? Jako ciekawostkę jeszcze dopytam o coś tak jak w tym programie, żeby mieć tryb czarno-biały jak na wzór E-ink.

CareUEyes jest bezkonkurencyjny i wart swojej ceny, z darmowych mogę polecić wbudowane w Windows „wyświetlanie nocne” ewentualnie https://justgetflux.com/ albo Dimmer - Adjust the brightness of all monitors, screens and displays ale on tylko programowo przyciemnia

Jeżeli chcesz obraz czarnobiały to nic nie musisz instalować. Włącz w panelu sterowania „Filtry kolorów”

Jeżeli nie pracujesz z kolorami, to polecam popróbować trybów „czeerwony-zielony” itp. Potrafią przynieść ulgę dla oka.

Wg mnie najlepszym rozwiązaninem, żeby dać odpocząć oku wraźliwemu na jasną barwę LED, jest kupno starego monitora na lampach CCFL.

Co to? Te świetlówki w LCD?

Tak najprościej mówiąc, CCFL i LED to dwa sposoby na świecenie użytkownikowi w oczy. CCFL wykorzystuje świetlówki, które mają cieplejszą barwę (bardziej w kierunku dawnych żarówek).

LED to znana każdemu, aczkolwiek wymagająca dla oczu barwa jaką charakteryzują się choćby współczesne żarówki. Choć można ją ocieplić poprzez kolor osłonki, to jednak nie to samo.

Monitory CCFL skończyły się na rozdziałce 1680x1050 więc trzeba trochę poszukać, żeby coś przyzwoitego znaleźć, choćby jako monitor „na zmianę”. No i to też kwestia tego jakie ma się problemy ze wzrokiem, bo dla jednego podświetlenie CCFL to będzie ulga dla oczu a dla innego gorszy kontrast np nie do zaakceptowania.

A nie wystarczy Ci to f.lux 4.130 - dobreprogramy

O, właśnie. Zapomniałem o tym. Też spoczko soft.

10 i 11 mają jakiś tryb nocny i może da się ustawić na sztywno 5000K.