Jaka alternatywa dla Galaxy a52?

Jaka może być aktualnie alternatywa dla a52 ? Najlepiej samsung , bez „chińczyków”

1 polubienie

Budżet jaki? Nie ograniczaj się wyłącznie do Samsunga.

Tak do 1,4-1,5k

Wiem, Chińczyk, ale ponoć super! Nie ograniczaj się do Samsunga, bo w tej cenie nie kupisz raczej innego. Ja mam S20 FE 5G 8/256, ale chodzi po 2500, a 6/128 - po 2100-2200.

W tej cenie królują chińczyki. Gdyby Huawei było dalej w grze to byłoby ich jeszcze więcej. Zobacz na zestawienia, czasami trafia się jakiś polecany z poza Chin. smartphone do 1500 zł - Szukaj w Google

W tej cenie dla mnie ważna byłaby data produkcji. Jak telefon ma rok to może okazać się że wsparciem/aktualizacjami nacieszysz się niezbyt długo.

Ja zazwyczaj posiłkuję się listami typu „najnowsze na początku” ewentualnie patrzę na datę wprowadzenia na rynek, czy nie jest zbyt odległa. Do tego trzeba wyszperać w sieci ile producent obiecuje wsparcia.

Sam posiadam któryś już od lat Xiaomi. Niestety problem zaczął być z aktualizacjami systemu. Bardzo szybko aktualizacje są takie sobie bo skupiają się na wypuszczaniu nowych modeli …a narobili ich tyle, że nie dziwię się, że aktualizacje leżą.
Z Samsunga to polecałbym A52S lub najnowszy A53 - teraz niestety ok. 2000PLN ale ma mieć 4-5 lat wsparcia.
Jakbym teraz musiał kupować to bym myślał nad tymi modelami.

1 polubienie

Warto zaczekać na nowe konstrukcje z MTK 8000-8100-9000, bo wymiatają pod względem wydajności i oszczędności prądu. Zwłaszcza 8000.

Tylko pytanie czy to będzie podana przeze mnie półka cenowa ? :slight_smile:

Mówiąc szczerze to poza Chińczykami to praktycznie brak alternatywy. No chyba, że Samsung Galaxy A53, który już jednak będzie droższy. Jego cena to około 2000zł. Napisałem praktycznie, bo jest jeszcze Sony Xperia 10 III, gdzie jak to Sony idzie swoją własną drogą. Nie jest to telefon zły, jest inny. Co do Chińczyków to POCO F3 powinieneś znaleźć w cenie do 1.5k a także Mi 11 lite. MIUI albo się kocha, albo nienawidzi. Przez zalew ich telefonów polityka aktualizacji jednak zdecydowanie się pogorszyła. Aktualizacje są krótsze i nieregularne. W przypadku Sony to prawdopodobnie będą dwie duże aktualizacje i od czasu do czasu wpadnie aktualizacja zabezpieczeń, czyli jest pod tym względem poprawnie.

Mogę polecić Oppo Reno 5 5G. Jest bez MIUI, działa bez zarzutu.

Może by tak pan Roman się pochwalił, że używa np. dziurawy Android 4.x - 6.x jak uważa, że 2 letnie wsparcie to fejk - przepis UE o 5-6 letnim wspieraniu jeszcze nie obowiązuje.

Powinno tak być, bo MTK są tańsze od snapóew.