Jaka alternatywa dla GG. Może AQQ? - kilka pytań

Witam

Ostatnio stwierdziłem, że po wielu latach czas troszkę odtajać i zmienić komunikator na jakiś inny (coś po za tlenem).

Zainstalowałem sobie AQQ i generalnie bardzo mi sie spodobał wizualnie, działa szybciej od GG, jednak ma kilka irytujacych mnie drobnostek.

  1. Reklamy.

Czy można je wyłączyć? Choćby za opłatą? Jesli tak, w jaki sposób i ile to kosztuje?

  1. Adres @

W oknie komunikatora pojawia się jakiś adres pocztowy w domenie aqq, który kompletnie jest mi niepotrzebny. Czy można go jakoś usunąć?

Generalnie poszukuję komunikatora o takich samych, lub zbliżonych możliwosciach jak GG, by nie zamulał, najlepiej nie miał reklam (lub by była możliwość ich wyłączenia) i by można było połączyć go z istniejącym już kontem z GG.

Legalnie nie można

Wystarczy się nie rejestrować w AQQ

Reklamy możesz wyłączyć za pomocą AQQ 2.0 Banner Killer, ale jak kolega wyżej napisał jest to nielegalne.

Okay, bardzo dziekuję za odpowiedzi :slight_smile:

A generalnie ten AQQ stabilnie działa? Googlujac tu i ówdzie widzę że ma niezłe opinie, jest coś funkcjonalniejszego w tej chwili?

Używam AQQ od pewnego czasu i bardzo mi się podoba. Działa stabilnie i pracuje się z nim bardzo komfortowo. Jest to obecnie mój standardowy komunikator na kilku komputerach

Po wszystkich aktualizacjach jest dosyć stabilne,ja stosuje go na vista a znajomek na xp,chodzi bez problemów,ale troszkę czasu trzeba na przyzwyczajenie,na XP przez 2 tyg troszkę krzaczył ale jak nadmieniłem po aktualizacjach działa stabilnie.

Pozdrawiam.

Jak nie jest ci straszna walka z mnogością opcji, to polecam Mirandę IM

Albo komunikator WTW (http://www.k2t.eu/wtw/) autorstwa Kaworu - jednego z byłych wtyczkopisarzy dla tlenu. Z tego co wiem użytkownicy sobie chwalą ten IM. Osobiście nie testowałem choć myślę, że warty uwagi jako alternatywa dla GG, Tlen czy Aqq.

Wstępnie zdecydowałem się na AQQ i właśnie go konfiguruję.

Szukam kilku rzeczy;

  1. Nie widzę nigdzie opcji typu “po uruchomieniu ustaw opis (i status) na…” - chciałbym by komunikator ustawiał sie po odpaleniu automatycznie na “niewidoczny” i np. na taki sam opis jak podczas nie korzystania z programu.

  2. @ MarS , napisałeś o rejestracji w AQQ w celu usunięcia w oknie aplikacji tego niechcianego adresu mail w domenie aqq. Wprawdzie udało mi się ukryć te dane z górnej listwy, ale na dolnej listwie, obok głosniczka, nadal widniej ów adres pocztowy. Nie da się go także wyeliminować?

  3. Pobrałem i zainstalowałem ze strony AQQ inną paczkę emotek (IPB Emots). Nadal jednak jak widzę aplikacja korzysta ze standardowych, jak to przestawić?

Hej ludziska! !!

Zawsze sądziłęm, że AQQ nie ma reklam #-o

Co do tematu.

JUDGE

Zainstaluj najnowszą wersję BETA. Jest wzbogacona o wiele funkcji m.in. instalator dodatków.

Podczas zamykania AQQ ustaw status na Niewidoczny z opisem i poprostu prawy na ikonę w trayu i zamknij. Po ponownym włączeniu automatycznie ustawi się status przed wyłaczeniem :wink:

Polecam wtyczki:

AQQ Radio, Blocker, Pogoda, TuneStatus

Już się to zmieniło,od 2 dni mam wredną,migającą reklamę w oknie rozmowy,nie było by problemu gdyby była statyczna ,tak razi po oczkach że hej.

a tak przy okazji , właśnie miałem zakladac temat ale widze że jest już jeden o AQQ.

Jeśli chodzi o sam komunikator baaardzo mi sie podoba - dużo wtyczek na oficjalnej stronie.

Ale wlasnie - szukam jednej opcji\wtyczki nie moge sie tego doszukać a w gg i konnekcie bylo takie coś

Chodzi mi o ukrycie statusu przed danym kontaktem , tak ze wyglada to z jego perspektywy jakbym nie mial go na liscie , jest jakis sposob w aqq ?

A ja bym polecił dodatek do Gadu-Gadu

StrongGG - link: http://www.strong-gg.info/

Blokuje reklamy, ma filtr antyspamowy, skórki, itp. itd. :wink:

Właściwie zaraz po instalacji AQQ się zaktualizował do najnowszej wersji.

Dzięki za info odnośnie tych statusów :slight_smile:

Wtyczki obadam.

Jeszcze tylko sprawa tych emotek.

Widzę że defaultowo sa dwie paczki: “mini” i “gadu” - których nie można odinstalować.

A fajnie byłoby gdyby po wpisaniu symbolu

:)

komunikator korzystał z zasobów doinstalowanej przeze mnie paczki czyli emotek “IPB”.

O, też ciekawe :slight_smile:

Niestety nie

W oknie rozmowy jak klikniesz na ikonę emotek to u góry pojawi się okno wyboru pakietu emotek

Usuń katalogi z emotkami, których nie chcesz z dysku i AQQ będzie korzystał z tych, z których chcesz :slight_smile:

To ja tylko doprecyzuję, że jeżeli to są skórki standardowe to można usunąć zbędne paczki emotów z katalogu z programem. Jeżeli są to skórki pobierane przez moduł “dodatki do AQQ” to trzeba usunąć pakiety emotek z Documents&Settings/nazwa_usera/dane aplikacji/wapster itd

Tak też mi się wydawało, ale nie widzę standardowych emotek w katalogu z aplikacją?

aqq1.jpg

W katalogu SHARED jest z kolei m.in. folder plugins ale tam też żadnych smileys nie widzę…

Są tylko te paczki doinstalowane, pod ścieżką podaną przez MarS’a

a tu:

C:\Documents and Settings***\WapSter\AQQ Folder\Profiles***\Smileys

Tylko te doinstalowane czyli IPB (i jeszcze parę innych, które pobrałem ze stronki AQQ)

aqq2.jpg

Może to są pliki ukryte?

Albo to “wina” Visty? :slight_smile: