Jaka antena do Huawei E3372

Witam.
Mam takie pytanie doyczące internetu 4g/LTE który ma prędkość słabego internetu 3g.Otóż od niedawna mam taki niby szybki internet który w speedtest pokazuje około 3mb a świecą się cztery zielone kreski w HiLink.Do niego używam modemu Huawei E3372 i pytanie jest takie czy da coś dokupienie anteny do tego modelu. Słyszałem że jak dokupywać antenę to za minimum 150zł firmy która typowo produkuje anteny a nie te najtańsze z Allegro. Jestem z miasta powyżej 300tyś ludności. Internet podłączam pod nowy komputer, który
ma 16gb ramu.
Ostatnio sprawdziłem ten modem u kolegi który mieszka 2km odemnie i internet działał z prędkością 45mb czyli wychodzi na to że tutaj gdzie mieszkam jest słaby zasięg i z pewnością antena powinna rozwiązać ten problem?

image

Moim zdaniem zamiast kupować antenę która pewnie niewiele pomoże, kup sobie porządny router. Te modemy są bardzo liche. Przerabiałem to z moim szwagrem który mieszka we Wrocławiu. Dopiero jak zainwestował w porządny router może powiedzieć, że teraz ma internet LTE

Porządny czyli jaki bo widziałem Huawei po 350zł czy może chodzi o jakiś powyżej 500zł?
A to naprawdę routery tak się różnią od modemów? Ja za swój zapłaciłem 160 zł i chyba nie powinien być taki zły? Właściwie to już sam nie wiem po co tak reklamują ten niby szybki internet .