Jaka antena DVB-T?

Witam, szukam dobrej anteny DVB-T do 100zł do dekodera N ITI 2849, możecie coś poradzić bo ja się w ogóle nie znam?

Pozdrawiam

Przede wszystkim do DVB-T i do telewizji analogowej używa się takich samych anten. Niektóre anteny są promowane jako “anteny do DVB-T”, ale tak naprawdę nie ma to nic do rzeczy.

Na początek spróbuj z anteną, którą odbierałeś naziemną TV analogową. Jeśli na niej nie zadziała, to przede wszystkim napisz, gdzie mieszkasz i gdzie możesz zamontować antenę (najlepiej na dachu, najgorzej wewnątrz mieszkania).

Gdzie mieszkasz ?,jak daleko od najbliższego nadajnika ?,zalecane są anteny bez wzmacniaczy,pasywne,kierunkowe Yagi z symetryzatorami (znowu zależy gdzie mieszkasz),te wzmacniacze często wprowadzają zakłócenia,nie polecane są anteny siatkowe. Mam Antenę kierunkową Yagi Technisat z symetryzatorem,z balkonu odbiera wszystkie 3 MUXy (Zabrze Biskupice,kopalnia Jadwiga),po lekkim zwrocie o 25,30 stopni w prawo nawet 1 i 2 czeski multiplex.

Mieszkam w Wodzisławiu Śląskim i z tego co wiem to najbliższy nadajnik jest w Wiśle (Skrzyczne).

@KPC21 niestety nie mam takiej zwykłej anteny, do tej pory odbierałem zawsze z satelity a teraz chciałbym jeszcze “domontować” do tego DVB-T tym bardziej, że dekoder daje taką możliwość.

Jeżeli w miarę dobrze odbierasz analog to z cyfra problemów mieć nie będziesz na 75%

Testuj… u mnie na zwykłej starej antenie siatkowej 65km od Wawy odbieram wszystkie 3 muxy + do tego z PKiN Polsat HD i TVN HD co nadaje z mocą 3kw

Wyczuwam tu blef.

Blef?

http://www.fotoszok.pl/upload/916ec672.jpg

http://www.fotoszok.pl/upload/d0d990b3.jpg

Oczywiście siatek do cyfry nie polecam (ale skoro u mnie tak dobrze działa to po co zmieniać)

Jak dla Ciebie to Antena kierunkowa typu Yagi - Digital, jedne z najlepszych

ATX-91 to już są mocne anteny z dużym zyskiem, jak ktoś mieszka 100 lub więcej km od nadajnika

U Ciebie chyba trochę bliżej jest do Katowic i nadajnik Kosztowy

Masz do wyboru dwa nadajniki - Kosztowy i Skrzyczne. Obydwa w podobnej odległości (50-55 km). W tej chwili ze Skrzycznego nadawany jest multipleks I (moc 25 kW), a z Kosztowów multipleks III (moc 2,5 kW).Natomiast multipleks II nadawany jest z obu obiektów, ze Skrzycznego z mocą 1 kW, a z Kosztowów z mocą 63 kW. Moce poszczególnych multipleksów są różne na poszczególnych obiektach nadawczych. Na Skrzycznem silniejszy multipleks I, słabszy multipleks II, a na Kosztowach silny multipleks II, ale słaby III. , tak więc trudno powiedzieć, skąd będzie najlepszy odbiór.

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że bliżej niż nadajniki polskie znajduje się czeski nadajnik w Ostrawie, nadający w dodatku z większą mocą (100 kW) na kanałach sąsiednich z naszym multipleksem II, zarówno ze Skrzycznego (ich multipleks II), jak i z Kosztowów (ich multipleks III). Antena siatkowa niekoniecznie będzie najlepszym wyjściem, właśnie ze względu na zakłócenia od Ostrawy.

W tej sytuacji antenę dobrać dość ciężko. Trzeba wziąć pod uwagę, że z Kosztowów od maja nadawany będzie multipleks I z mocą 25 kW. Dodatkowo dostępny jest tam multipleks II o dużej mocy - w przypadku Skrzycznego jest z tym duży problem. Tak więc Kosztowy będą najlepszym wyborem. Jeśli się uda, to odbierzesz stamtąd jeszcze multipleks III.

Teraz jaka antena. Tak jak wspomniałem, z siatkową mogą być problemy ze względu na czeski nadajnik. Poza tym wymagać ona będzie wzmacniacza o wysokim wzmocnieniu, czego powinno się unikać (taki wzmacniacz wzmacnia również zakłócenia, poza tym wymaga zasilacza, który często się psuje). Lepsza będzie antena o wysokim zysku z symetryzatorem. ATX-91 nie będzie tu przesadą, bo multipleksy z Kosztowów nadawane są z niewielką mocą. Przy odległości powyżej 100 km, o której wspomniał ktoś w poprzednim poście, potrzebny byłby już raczej ATX-91 ze wzmacniaczem.

Alternatywą dla ATX-91 jest Tri-Digit, bardziej wytrzymały mechanicznie.

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj, jaką możecie mi polecić antenę dvb-t (proszę o linki allegro itp.) mieszkam w odległości 20 km i 40 km od jednego i drugiego nadajnika

http://www.dipol.com.pl/dobor_anteny_do … bib217.htm

http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f= … b59eacf966