Jaką baterię do iPhona?

W iPhonie 6s padła bateria. Musze kupić nową, nie wiem tylko o jakiej pojemności. Nie wiem też o jakiej pojemności jest w telefonie.Czy sprawdzi się o większej pojemności np 2750 mAh?

Zalecałbym kupienie oryginalnej baterii od iP 6s, w ten sposób unikniesz wielu komplikacji. Nie oryginalne baterie mogą ci szybko napuchnąć, lub nawet wylać/wybuchnąć. Na twoim miejscu to bym w ogóle skierował się z tym do serwisu, który się takimi rzeczami zajmuje. Oni dokładnie będą wiedzieć gdzie znaleźć licencjonowane części i zajmą się wymianą.

1 polubienie

Baterie oryginalne w wolnej sprzedaży do iPhone są tylko z nazwy.

Zazwyczaj są to baterie oryginalne ze zregenerowanymi ogniwami lub podróbki różnej jakości sprzedawane jako „nowa, oryginał”.
Są nawet z demontażu, z wyzerowanym licznikiem cykli/kondycji.
Dostęp do oryginalnych baterii ma tylko autoryzowany serwis Apple.
Co więcej musi on zabrać poprzednią zużytą baterię.

Mając chiński programator do baterii Apple można praktycznie poustawiać dowolne wartości nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym ogniw.

Lepiej kupić dobry, pewny zamiennik niż liczyć na sprawność „oryginału” *cudzysłów celowo użyty

To nie prawda, że zmienniki puchną, tylko te słabej jakości.

Taka bateria może się zapalić jeżeli już i to w skrajnych sytuacjach (nie licząc fizycznych uszkodzeń). Wydziela wtedy dużo ciepła i opary. (może to uszkodzić smartfon)
Nie wybuchnie. Jeżeli jest spuchnięta może rozwalić mocowanie wyświetlacza przy dolnych śrubkach blokujących.

Dobre, wypróbowane zamienniki z pewnego źródła, montowane przez serwisy trzymają dobre parametry i nie sprawiają problemów.
Oczywiście nie wykluczone, że można natrafić na jakiś wadliwy egzemplarz, ale od tego jest już gwarancja serwisu.

A poradnik z rozkręcania można szukać u „dr. iPhone”.

https://www.youtube.com/channel/UCrsjqOuXwz0hPwKZfO9mv3A/videos

Spróbuj NOHON - w komplecie masz nawet narzędzia do wymiany baterii.

Fajnie, tylko pokaż proszę gdzie można kupić taką baterię.

@zendom Oryginalną baterię do iPhone 6S razem z jej wymianą możesz kupić tutaj https://ispot.pl/serwis - cena 229,00 PLN.

Pozdrawiam!

Tu ci już kolega pokazał gdzie. Poza tym, napisałem wyraźnie w swojej odpowiedzi, że zalecałbym skierowanie się do serwisu.

@Domker

Dokładnie to napisałem w swojej wypowiedzi „Nie oryginalne baterie MOGĄ ci szybko napuchnąć”, a co do wybuchania to znam kilka takich przypadków. Są to jak najbardziej skrajne przypadki, ale się zdarzają.

„Na twoim miejscu to bym w ogóle skierował się z tym do serwisu, który się takimi rzeczami zajmuje. Oni dokładnie będą wiedzieć gdzie znaleźć licencjonowane części i zajmą się wymianą.” I tu znowu praktycznie powtórzyłeś, to co napisałem…

A z ciekawości, jakby chcieć tam kupić baterię bez usługi sprzedadzą?

Szczerze wątpię, serwis pewnie nie pozwoliłby ci na samodzielną wymianę… Wiesz jak to jest z ludźmi. Kupiliby część w serwisie, źle ją wymienili, a potem poszliby do serwisu się wykłócać, że to wina części, którą tam dostali.

@techn0liczny Masz racje. Poza tym wymiana baterii w iPhone nie jest wbrew pozorom taka łatwa. Zwłaszcza dla kogoś kto robi to po raz pierwszy.

Pozdrawiam!

Kiedyś musi się nauczyć… serwisy nie będą oferować tej usługi wiecznie.