Jaka chmura najlepsza do współpracy z KeePass?

Mam pytanie do użytkowników KeePassa. Chcę tam przerzucić bazę haseł i użyć jednej z chmur (DropBox, OneDrive, GoogleDrive) do synchronizacji między urządzeniami. Która z nich się do tego najlepiej nadaje i działa bezproblemowo? Używacie tego programu w takiej konfiguracji? Gdzieś tam w bliżej nieokreślonej przyszłości do synchronizacji będę chciał użyć NASa (pewnie Synology) ale do tej pory chciałbym działać na tym co mam.

Mega, bo jest szyfrowana. Dropbox maly (2GB za free), OneDrive i Google Drive nie bardzo, a Mega - nie dość, że jest (podobno) szyfrowana, to masz 25 GB za Free!

Ale co, żaba ma milion haseł by przekroczyć limit 2 GiB od Dropboxa by go skreślać?

KeyPass szyfruje bazę hasłem głównym, można też wymuszać wskazywanie osobnego pliku (jakby drugie hasło) i chyba nawet z YubiKey sparować. Raczej łatwych luk 0-day nie ma by plik szyfrować mechanizmem mega.

1 polubienie

Ni poza baza haseł Możesz inne pliki przechować.

Pliki które wolę mieć pewność co do bezpieczeństwa przechowuję na DropBoxie i szyfruję Cryptomatorem. Z racji tego że na DropBox mam prawie 19GB, na OneDrive 25GB a na GoogleDrive 15GB (tu chyba nie da się nic ze free permanentnie zwiększyć) nie patrzyłbym na limity. Sama baza zajmuje malutko i z tych trzech chmur korzystam więc na którejś z nich chciałbym ową bazę umieścić. Zadałem pytanie dlatego że np. jeżeli chodzi o CryptoMatora właśnie DropBox był polecany jako najlepsza chmura do tego (nie pamiętam gdzie to wyczytałem). Może KeePass też ma taką chmurę z którą działa najlepiej. Jeżeli to jest bez znaczenia to też będę wdzięczny za odpowiedź. Najbardziej zależy mi na opiniach ludzi którzy korzystają z podobnego rozwiązania.

Korzystam z Keepassa i Dropboxa i problem jest tylko jak z jakiegoś powodu nie zsynchronizuje się baza, zrobi się konflikt i wtedy zostaje rozwiązywanie ręcznie. Ja tak miałem bo nie odpalił mi się klient Dropboxa więc zmiany nie weszły do chmury, z innego kompa dodałem inny klucz, te zmiany już weszły, po powrocie na pierwszy oczywiście pojawił się konflikt wersji. Na szczęście pamiętałem co dodawałem i ręcznie poprawiłem.

1 polubienie

A korzystasz też może klienta na androida? Jeżeli tak to jak się sprawdza?

Korzystam i prawdę mówiąc średnio, nie bardzo mogę go rozgryźć (nie udało mi się znaleźć automatycznej synchronizacji na przykład, ale nieszczególnie chciało mi się dłużej szukać).
Kończy się zwykle ściągnięciem najnowszej wersji bazy kluczy i otwarcia z poziomu Keepass2 Android.

1 polubienie

Dobrze wiedzieć że nie wystarczy synchronizacja pliku. Tutaj jest opisane jak to powinno wyglądać: Trigger Examples - KeePass
Będzie się trzeba pobawić :wink:

Jeżeli jest się w posiadaniu serwera z dostępem SSH, to można synchronizować po SSH. Jest do tego wtyczka. Kiedyś z powodzeniem używałem w zastosowaniach firmowych, gdy nie chciałem żeby plik krążył po chmurach.

Oczywiście ma to sens raczej gdy firma ma własne lokalne serwery.

1 polubienie

Pisałem że w bliżej nieokreślonej przyszłości będę chciał się przenieść na NASa (prawdopodobnie Synology) i może wtedy pomyślę o SSH. Dzięki za sugestię