Jaką chmurę wybrać

Co ja napisałem, że nastąpiła poprawka? Walnąłem literówkę? :stuck_out_tongue:

 

Wiem, że OneDrive ma 15 GB, klawiatura mi nie zawsze zaskakuje po wciśnięciu jedynki, i nie tylko jedynki :stuck_out_tongue:

Ciekawe jak długo potrawa przesłanie pliku 15 GB przy prędkości upload-u Netia średnio 90-110 kB/s ?

2 dni.

Longhorn2009 - tak długo? 2 dni komputer miałby chodzić… szkoda prądu, czasu… Nie mam internetu na światłowodach…

 

Upload zawsze był i będzie dużo niższy niż Download…

 

15 GB danych…pobranie zajmuje mi 5 godzin … więc różnica jest taka, że około 10 razy krócej

Podczepię sie pod temat, chociaz raczej z ciekawości. Kiedyś rozglądałem się za zapasowym backupem NAS gdzieś w chmurze. Przy czym raczej mnie interesują pojemności docelowo rzędu 10-15 TB. Oczywiście nie darmowe. W sumie z ciekawszych rzeczy jakie znalazłem to oferta amazon glacier. Nie do końca rozumiem ten ich cennik, ale z tego co załapałem to gdybym kiedyś przypadkiem musiał skorzystać z tych danych i je w całości ściągnąć to by to kosztowało majątek :confused: Nie mówiąc, ze samo utrzymanie to też niemała kasa. Inną ciekawą opcją wydaje sie być prowadzana przez ovh Public Cloud Archives. W każdym razie też ceny rzędu 400zł/10TB/miesiąc, czyli słabo. Znacie jakieś podobne ciekawe rozwiązania? Obecnie wychodzi na to, że jednak dużo taniej jest trzymać to u siebie na półeczce, a nawet kupić drugi NAS. Ale zawsze fajnie znać alternatywy ;) 

Polecam coś “ala chmura”, a dokładnie pocztę gmail :slight_smile: Każdy użytkownik ma za FREE 15 gb wolnej przestrzeni na serwerze :slight_smile:

Mi się wydaje że Gmail jest powiązany z gdrive i jest jedną przestrzeń na te usługi

Coraz bardziej naciskają na zamknięcie chomikuj, już teraz wiele danych zostało usuniętych a chomiki zablokowane i jestem ciekaw jak długo jeszcze pociągnie…

a czy ktoś wie już dokładnie o co chodzi w akcji automagiczny.pl? wydaje mi się, ze to testowanie chmury właśnie, ktoś już próbował? polecacie?

https://automagiczny.pl/wp-content/themes/cloud/Regulamin_Automagiczny.pdf

to nie jest chmura

no ja wlansie nie wiem o co chodzi i co to jest dokladnie, ktos sie juz rejestrowal? bardzo tajemniczo to wyglada

pocztaj pod linkiem regulamin

ja sie zarejestrowalem i czekam, zobaczymy co bedzie dalej, zaciekawilo mnie i czekam co bedzie dalej

 

z regulaminu dużo nie wynika, testowanie produktów, czyli też może być chmura…

niby gra, trzeba zbierać punkty, będa nagrody, ale bardzo tajemnicze to jest - magiczne :wink:

testowanie produktów i według mine to jest odpowiedź nie wiem co to ma do chmury

www.filenerd.com/  200 GB free

www.ozibox.com/  100 GB free projekt społecznościowy bez reklam

minhateca.com.br   bez limitu free - interfejs po hiszpansku

beta.hive.im bez limitu ale to wersja beta

na pierwszej stronie jest chmura, która to sugeruje,

na razie zbiera się punkty, w styczniu mają być jakieś wyniki,

może nagrodą będzie dostęp do tej ichniejszej chmury, 

tak mi się wydaje

Korzystał ktoś może z usług Documaster? U nich widziałam Event Cloud i Everywhere. Wydaje się, że dla firm to może być dobre rozwiązanie. Moja firma korzysta już z Multiaudit od nich, ale to ma głównie związek z drukowaniem. Dlatego nad chmurą też się zastanawiam. Z opisu widzę, że te chmury pomagają podczas konferencji i z pracą w różnych miejscach. 

Jeśli zależy ci na prywatności i pełnej kontroli, to własną.