Jaką chmurę wybrać


(Ppsirius) #1

Rozglądam się za chmurą w okolicy 1TB. Znalazłem promocję na iDrive za 19$ za rok. Ktoś z niego korzytstał, albo ma coś innego do polecenia?


(Do Smolarczyk) #2

ja też szukam chmury ale darmowej do sprawnego przerzucania zdjęć z telefonu na laptopa


(Milczevvska) #3

 

Polecam chmurę https:// mega.co.nz  

50 gb miejsca za free, pliki nie są kasowane (przynajmniej w moim wypadku po trzech, czterech miesiącach nadal leżą na serwerze). Mega obsługuje androida, czy blackberry i iOS.


(bart86) #4

do tego nie jest potrzebna chmura


(Djzon) #5

Server mega.co.zn - ciekawe ile zajmie czasu wysłanie pliku 50 GB przy prędkości uploadu ŚREDNIO 100 kB/s :slight_smile: ??


(bart86) #6

a czemu jednego pliku?


(Djzon) #7

bart86 - plik spakowany

 

 

 

Zródło: INTERNET

 

 

Firma Qihoo 360 -  jest komercyjną organizacją znana Europejczykom (i większości zinformatyzowanych mieszkańców naszego globu) głównie ze swojego oprogramowania antywirusowego, radzącego sobie całkiem nieźle na dość wymagającym rynku oprogramowania zabezpieczającego. Zresztą pokazują to wyniki badań przeprowadzanych przez niezależne laboratoria; przy okazji zachęcamy do zapoznania się z naszym raportem z jednego z takich badań, obejmujących m.in. produkt rzeczonej chińskiej marki). Tym razem jednak poradnik nie będzie dotyczył oprogramowania zabezpieczającego, lecz wyróżniającej się niebywałą wręcz pojemnością usługi przechowywania danych online, czyli, mówiąc inaczej dysku w chmurze.

Elementem wyróżniającym chińską usługę jest przede wszystkim pojemność. Każdy, kto zarejestruje swoje konto w serwisie wspomnianej firmy otrzyma - ale nie od razu (po to m.in. powstał ten poradnik :wink:) aż 36 TB przestrzeni online na swoje dane. Dodajmy: bezpłatnie. 

Haczyk? Póki co nie stwierdziliśmy niczego, co wymuszałoby od użytkownika spełnienie dodatkowych wymagań, czy realizowania jakichkolwiek płatności na rzecz usługodawcy. Owszem, jest jedna, bardzo poważna bariera - językowa. Chmura firmy Qihoo 360 dostępna jest, póki co, wyłącznie z chińskim interfejsem. Inna sprawa, że chmura dyskowa to produkt dość zestandaryzowany, więc spróbowaliśmy, może jednak da się z niej korzystać? Nie trzymamy Was już dłużej w niepewności i w krótkich, żołnierskich krokach niwelujących (mamy nadzieję) barierę językową przedstawiamy, jak stać się posiadaczem największej bezpłatnej chmury na dane na świecie.

Zakładanie chmury - etap pierwszy, czyli obowiązkowa rejestracja

 

http://softonet.pl/zdjecia/artykuly/markowal/2014-chinesecloud/36TB01.png

 

Zaczynamy od odwiedzenia strony głównej opisywanej usługi dostępnej pod adresem: yunpan.360.cn. Już sama domena wskazuje, że za chwilę czeka nas solidna porcja chińszczyzny. Jeżeli nie robi to Wam różnicy, polecamy używanie przeglądarki Google Chrome, ze względu na integrację z Tłumaczem Google. Z góry uprzedzamy, że uzyskany w wyniku tłumaczenia język jest raczej “polskawy”, ale i tak bardziej zrozumiały dla polskiego internauty. Studentów sinologii i kierunków pokrewnych prosimy o niewłączanie tłumaczenia :wink:. Na wczytanej stronie, po prawej stronie wyświetlony zostanie formularz logowania. Ponieważ zakładamy, że nie posiadasz jeszcze konta w serwisie, powinieneś kliknąć link widoczny


(bart86) #8

Nie dał bym swoich danych na serwery w Chinach nawet gdyby mi za to płacili


(Djzon) #9

bart86 - a dasz na serwer gogle lub M$ ?:smiley:


(PYZ24) #10

Nie wiem czemu tak się boicie wysyłać dane na serwery Google, MS, czy nawet chińczyków? Nigdy nie ma pewności czy faktycznie ktoś kiedyś podejrzy nam te pliki, a nawet jeśli to co nam zrobią? Chyba, że wrzucacie jakąś dziecięcą pornografię, to co innego… :wink:


(bart86) #11

Wole zapłacić te kilka złoty miesięcznie i obecnie mam własny dedyk o pojemności 500 GB. A serwerów Google nie wiem czemu miał bym się bać.


(Djzon) #12

Jak masz tak ciągle płacić , to może kup sobie najtańszy 500 GB dysk hdd.


(bart86) #13

mam taki dysk WD Green 500GB na backup ale wszystkiego na tym nie zrobisz, na serwerze mam chmurę i nawet więcej, koszty mam w teorii 20zł miesięcznie, wole to niż te chmury w necie a na nim mam tak jak pisałem więcej funkcji


(Theather Consulat) #14

pewnie, patrzysz a miesiąc później powstaje nowy napój do picia z twoim selfie :smiley: Nie dziękuje :stuck_out_tongue:


(bart86) #15

Podaj przykłady takich przypadków


(Macieq) #16

http://www.e24cloud.com/pl poznań z bardzo wysokimi standardami.


(bart86) #17

na pewno odpada Dropbox, który osatnio ma wpadki, część danych użytkowników przedpała bezpowrotnie i wyciekła baza danych

ogólnie wycieki z chmur iclaud, dropbox i innych w ostatnim czasie dowodzą że lepiej z tymi usługami dać spokuj, ważne pliki lub takie które nie powinny wpaść w ręce innych nie powinny być tam przechowywane


(system) #18

Ja mam zewnętrzny dysk i na, nim trzymam swoje dane posiadam także nagrywarkę Blue-Ray a część danych trzymam na Chomiku.


(_tommy_) #19

Wybór nad najlepszą ofertą dysków w chmurze nie jest łatwy:

 

Copy                15 GB za free

Dropbox             2 GB za free

Mega               50 GB za free

hubiC              25 GB za free

OneDrive          15 GB za free [edit]

Google Drive   15 GB za free

 

Korzystam z Dropboxa (archiwizacja telefonu + parę innych pierdół), One Drive (bo mam Windowsa 8.1 a nim miałem chmurę domyślnie), Google Drive (bo dostałem to jest mimo, że pusta). Obecnie przesiadam się z Mega na Copy. Mega dziwnie działa, potrafi wywalić wszystkie pliki w niwet tak że później trzeba bawić się w odzyskiwanie danych. Miałem też hubiC ale chmura zaczęla wariować, szczególnie aplikacja pod Windowsem, problemy z uploadowaniem plików mnie zirytowało na tyle, aby wyzbyć się tejże aplikacji z systemu.

 

A może inni wypowiedzą się o swoich doświadczeniach? Sam korzystam i korzystałem z wielu rozwiązań i mogę z własnego doświadczenia cokolwiek napisać ale dyskusja jałowa co lepsze a co gorsze do niczego nie prowadzi. Skoro mamy ciekawy wątek to zbierzmy za i przeciw wszystkim najciekawszym ofertom :wink:


(rgabrysiak) #20

Cześć,

 

Onedrive to 15GB a nie 5GB za free ;) https://onedrive.live.com/about/pl-pl/plans/