Jaka cyfrówka do 400zł (jakie parametry)

Witam, zaczajam się kupić aparat cyfrowy. Budżet nie jest duży, bo około 400zł. Ale i aparat nie musi być jakiś genialny, bo kompletnie nie znam się na fotografii ;). Chodzi o to, żebym mógł sobie pocykać jakieś zdjęcia na wakacjach. Chciałbym, abyście podali konkretne modele aparatów wartych uwagi, ale nie tylko. Sprawa jest też taka, że allegro odpada (i inne strony aukcyjne). Aparat muszę kupić osobiście, więc w grę wchodzi jedynie wybór w białostockich sklepach. Dlatego może poza modelami, powiedzcie mi na co należy zwracać szczególną uwagę (parametry, funkcje itp). Jak już mówiłem aparat będzie służyć do robienia amatorskich zdjęć, ew. kręcenia krótkich filmików. Zdjęcia powinny nadawać się do wywołania i wychodzić w miarę ładne ;). Przy takich wymogach ile powinno być megapikseli? W praktyce ile pojemności powinno być zadowalającej? Piszcie jakie są wasze spostrzeżenia na temat cyfrówek i co byście mi poradzili jako bardziej obeznani?

Za 400 zl nie pohulasz,próbuj.Pamiętaj aby kupić kartę pamięci SD-co najmniej 1 GB bo pamięć wewnętrzna to tylko kilkadziesiąt MB,a więc około 30 zdjęć średniej jakości.

Zasoby portfela powodują, że nie kupisz nic konkretnego. Podaje ci linki do poglądowych aukcji allegro gdzie możesz poczytać o proponowanych aparatach.

http://allegro.pl/item943151930_nikon_l … f_vat.html

http://allegro.pl/item942119555_dmc_fx1 … oomx3.html

http://allegro.pl/item950776883_aparat_ … urier.html

w tej cenie kupiłbym coś lepszego ale używanego ale domyślam się że musi być nowy.

W zasadzie każdy kompakt w tej cenie będzie robił podobne zdjęcia.

Kartę min. 2Gb bo jedziesz na wakacje.

zoom x 3 - w tej cenie nie da się więcej.

Matryca może być 7, 10 lub 12 Mpix - z każdej wyjdzie zdjęcie podobne jeśli chodzi o wywoływanie później zdjęć.

Wyświetlacz - wiadomo, czym większy tym lepszy - ale duży więcej prądu bierze.

jeszcze jeden link z zomem x4

http://allegro.pl/item953028047_panason … v_agd.html

Dobrze się domyślasz :).

Niestety. Ale też nie wymagam od aparatu nie wiadomo czego za te pieniądze (co nie znaczy, że chcę kupić najlepszy, dostępny w tej cenie oczywiście ;))

A jeszcze pytanie co do firm: jakie polecacie, a przed jakimi przestrzegacie?

Polecam Sony i Panasonic-jeśli zmieścisz się w tej kwocie.

Też…

Ale każda marka ma mniej więcej taki sam aparat nawet jakościowo.

Ostatnio szaleją na rynku aparaty Samsunga w Vobisie widziałem taką w cenie 286 zł. Dołożysz 52 zł i masz kartę SDHC 4GB

Dodane niedziela, 14 marca 2010, 07:53

http://www.vobis.pl/oferta/fotografia_c … _es20.aspx

Rzeczywiście cena tego aparatu jest naprawdę niezła. Nie spodziewajmy się cudów, ale aparat do pierwszych zdjęć jest ok. Ma nawet zoom x4. Optyka - nieistotna :wink: Z tego co wyczytałem, nie ma stabilizacji.

Jery wszystko byle nie Samsung. Unikaj tej firmy!!

Od dawna nie wymieniałem aparatu.Mam Canona A460 i chciałem kupić coś taniego który będę używał w zastępstwie. Kupiłem Samsunga ES17. Aparat popsuł się po 2 słownie: “Drugim” dniu użytkowania. Obiektyw się zaciął i nie chce się wysunąć słychać tylko piknięcie i nic więcej… Mam jeszcze w domu kamere dvd tej marki i bateria ledwo starcza na nagrania 20 minut nagrania… . Telewizor SLIM po pół roku ma przebarwienie w rogu ekranu. Telefony mają beznadziejny interface,W avilii jak pisałem na ekranie pojawiały się odbarwienia (ekran oporowy_. Bałem się że palec mi w ekranie zostanie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: i nie można ustawić w 1 playliście więcej niż 30 piosenek. Naprawdę okropna marka, kiedyś była lepsza ale teraz sie popsuła. NIE POLECAM! !!

Akurat ES17 jest do … Ale już ES20 ok ma lepszy akumulator (jeden duży) a ES17 ma paluszki które siadają po 5 minutach

Ostatecznie dokonałem wyboru. Wziąłem aparat tani. Samsung ES55 (299zł) + karta SDHC Kingstone 4GB (49zł). Pytanie mam jeszcze apropo akumulatora. Słyszałem, że takie rzeczy trzeba formatować, pytanie - jak? Akumulatorek już włożyłem, jest jeszcze nie rozładowany. Rozładować go do końca? Kiedy ładować? Lepiej ładować przez usb czy przez zwykły prąd? Ładować zawsze do pełna? Jak często? Wszystko co wiecie na ten temat - będę wdzięczny. Bo zależy mi na tym, żeby trzymał akumulatorek jak najdłużej.

Rozładuj go do końca i potem naładuj do pełna. Zalicz z 2-3 takie cykle. Możesz ładować ładowarką lub USB (przez USB ładuje się akumulator w aparacie?).

Jak sobie go dobrze uformujesz to wytrzyma dłużej. Wg mnie po to masz aparat, żeby nim robić zdjęcia a nie żeby zastanawiać się czy już można ładować akku. Po sformatowaniu po prostu go używaj w taki sposób, żebyś miał prąd w aparacie bo to jest najważniejsze.

Skonfiguruj sobie aparat, rób zdjęcia początkowo w auto, wyłącz zoom cyfrowy i bazuj tylko na optycznym. Ustaw jakość zdjęcia na najlepszą. Z czasem zauważysz wady aparatu, które pomogą ci wybrać już konkretny aparat w przyszłości. Nie dziw się, że lampa błyskowa nie sięga daleko takie aparaty tak mają.