Jaką czcionką pisać pisma urzędowe?

Witam :smiley:

Piszę podanie o prace, jaka czcionka powinienem je napisac?

Wiem, ze nie Times New Roman :mrgreen:

ale nie jestem pewny :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Np: Arial. Ja swoje cv napisałem w/w czcionką.

dlaczego nie Times New Roman ? Ja zawsze używałem tej czcionki i jakoś nie miałem z tego powodu problemów. Jeśli ci się nie podoba to możesze ewentualnie użyć Tahomy, ważne żeby były polskie znaki :slight_smile:

Czemu nie times?

Ja właśnie najbardziej bym polecał Times New Roman i Arial.

A może ostatni krzyk mody i czcionka Calibri? Po wyjściu Office’a 2007 zapewne stanie się standardem, tak jak Times.

Dowolną, byleby była czytelna

Ja zawsze Verdana lub Arial :smiley:

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 19:44

A czy ta czcionka Calibri działa w Office 2003??

Ok dzięki za informacje, ale wydaje mi sie, że Arial jest tu najlepszą czcionką :smiley:

Działa wszędzie (tzn. wszystkie wersje Windows). Tylko na ekranie może trochę dziwnie wyglądać jak ktoś ma wyłączone ClearType, ale w druku jest ok ;).

Ogólnie do tekstu ciągłego stosuje się czcionki szeryfowe - np. Times New Roman. Do nagłówków i tytułów bezszeryfowe - np. Arial.

Jedyna poprawna odpowiedź w tym wątku

No tak, DTP-owcy się zgadali. Przecież podanie o pracę to nie żadna gazeta czy publikacja :P.

Znajmość składu DTP pozytywnie świadczy o składającym podanie, więc zastosowanie zasad tam obowiązujących działa na korzyść respondenta.

BTW nie pracuję w składzie DTP tylko uczę infy

Owszem, ale stosowanie 2 krojów czcionek w tak krótkiej formie, jak podanie może wyglądać trochę dziwnie ;). Wytłuszczenie czego trzeba chyba wystarczy.

Chyba właśnie poznałem pierwszego informatyka “z prawdziwego zdarzenia” ;). Ostatnio uczył mnie wuefista “przerobiony” na informatyka… Szkoda, że już nie mam TI. To były czasy :mrgreen:

A jak się ściągnie tą Calibri to gdzie to wkleic? (Office 2003) :slight_smile:

Panel sterowania -> Czcionki ;).

OK, dzięki. Ładnie wygląda :smiley: