Jaka dobra jest firma od monitorów

Jaka firma od monitorów jest dobra? chcę kupić złącze w hdmi, 24 cali

Takie top topów to na przykład Eizo. Jednak nie patrz tyle na firmę co na parametry monitora, jego wykonanie (czyli wspomagaj się recenzjami jeżeli kupujesz przez net i nie możesz zobaczyć monitora przed kupnem na własne oczy). Bo może się okazać, że kupisz wypasiony monitor dobrej marki za kilka tysięcy i okaże się, że większość jego parametrów do niczego ci nie jest potrzebne. Bo wiesz chodzi o to, że nie potrzeba ci idealnej matrycy idealnie odwzorowującej kolory jeżeli na przykład nie retuszujesz zdjęć a głównym twoim zajęciem jest pisanie tekstów w Wordzie lub przeglądanie netu. Wtedy kupując taką matrycę tylko przepłacisz i to srogo.

Tak więc jeżeli potrzebujesz typowego monitora do domu do typowych zastosowań to nie kierują się marką (chyba, że jesteś jakieś fanem) ale przede wszystkim parametrami monitora i jakością wykonania (tutaj przed zakupem zapoznaj się z recenzjami)

Chcę kupić do 900 zł, 24 cali z hdmi.

Dell może być?

Może być Dell, może być AOC, Samsung.
Zastanów się tylko na jakiej matrycy IPS czy VA.

Aha, jaka mtryca lepsza?

Ten może być Monitor Dell S2421HN (210-AXKS) - Opinie i ceny na Ceneo.pl ?

Lepsze modele to Asus lub LG pod granie
Dell jest lepszy pod grafików komputerowych choć to też zależy jaki model.
sam posiadam model z dell u2713h dla grafików z 2.5 tys kosztował mnie za swego czasu.
No do tanich to on nie należał zresztą nie bez powodu byl w TOP polecanych na forach i blogach przez innych grafików komputerowych.

Jeśli do grania to korzystaj z promocji:

Jaki samochód lepszy? Żuk czy Mazda MX3?
Do wożenia worków z nawozem lepszy Żuk.
Do zabawy na torze lepsza Mazda.
Napisz do czego chcesz używać monitora

Do przeglądania netu, filmy i trochę do grania.

to bierz jakiś model z LG albo Asusa

Aha, dell jest tylko dla grafików?

Nie no też mają fajne dla graczy ale jednak tamte firmy są lepsze technicznie zrobione.
Tak to bywa że jednym firmą coś lepiej wychodzi innym coś gorzej i odwrotnie.
choć sa też takie co nigdy nie były dobre xD

No i też warto zwracać na model bo nawet ta sama firma może mieć lepszej jakości i gorszej jakości produkty.

A i jeszcze jedno chcesz g-sync czy freesync ?

Co to?

Ogólnie G-sync lepszy

Ten Monitor Asus 23,8 VA249HE (90LM02W1-B02370) - Opinie i ceny na Ceneo.pl ?

A jaką masz kartę graficzną/komputer może warto było by kupić jakiś monitor z większym odświeżaniem.
Nawet jak teraz karta będzie za słaba aby wygenerować więcej niż 60fps to w przyszłości jak zmienisz na mocniejszy komputer wtedy wykorzystasz cały potencjał i nie będzie trzeba kupować po raz drugi raz monitor aby wejść w większą strefę komfortu ,

Zintegrowana w B450M DS3H

A to jak siedzisz na integrze to nie ma co szaleć chyba że zamierza Pan też w przyszłości dokupić normalną grafikę do komputera bo jednak to daje sporą różnice to wtedy można by od razu teraz kupić lepszy monitor.

Nie będę dokupowywał, mało gram. Mam ps5