Jaka dobra karta sieciowa z Wifi?


(Cyba91) #1

Cześć. Kolega z bloku obok udostępnia mi neta. Ma on Router TP-link a ja łącze się bezprzewodowo z laptopa przez wifi (karta Atheros wbudowana, pewnie ma mało Dbm), (odziwo jest zasięg). Chciałbym na stacjonarnym komputerze też mieć neta od niego, bo na laptopie siedzę w wyjątkowych sytuacjach. Acha i wspomnę że na laptopie mam zasięg do niego tylko 2 kreski więc na stacjonarnym potrzebuję naprawdę dobrej karty sieciowej z wifi, która ma dobry zasięg ze względu na przeszkody (ściany). Jego TP-link pracuje w standardzie 802.11g

Polecicie coś dobrego? Cena za bardzo nie gra roli, ale coś z rozsądkiem żebym 2 stów na kartę nie wydał. Coś takiego wypatrzyłem, bo z tego co mi wiadomo to pod PCI będą lepsze :

http://allegro.pl/item1014613160_karta_ ... _mimo.html , czy kupić lepiej kartę i dobrą antenę osobno?


(pysiu) #2

Jak widać karta ma dość dobre parametry i co widze ma odkręcane gniazda anteny .


(Cyba91) #3

Odkręcane gniazda ma, ale wolałbym wiedzieć czy oddzielne karty sieciowe z wifi są o dużo wydajniejsze od tych wbudowanych w laptopach.


(pysiu) #4

Porównanie jest takie że wydajniej bedziesz miał jak bedzie pełny zasięg a wiadomo że w lapku antyny są ukryte pod obudową a dużo zależy od anteny jaką karta posiada :slight_smile:


(Kpc21) #5

Jeśli chcesz to zrobić porządnie, musiałbyś kupić 2 access pointy, w tym jeden z możliwością pracy w trybie AP-client. Ten z trybem client będzie "odbierać" (w rzeczywistości Internet to jest transmisja dwukierunkowa, trzeba o tym pamiętać) sygnał od kolegi, drugi "nadawać" w obrębie twojego mieszkania.

i z decybelami też nie trzeba przesadzać, bo za wysoki poziom sygnału jest gorszy od za niskiego (wprowadza zakłócenia).


(Cyba91) #6

Hmm a ja miałem właśnie zamawiać coś takiego http://allegro.pl/item1011056112_antena ... a_hit.html i do tego jakąś kartę wlan na atherosie, myślisz że będzie ok?


(Kpc21) #7

Myślę że tak. Ile dB miała ta w laptopie?


(Cyba91) #8

Poprawiłem link nie wiem czy widziałeś. A ile w laptopie ma to właśnie nie wiem. Pisze tyle co to http://img18.imageshack.us/i/beztytuunij.jpg/ , we właściwościach też nic nie ma. PS. No i jak widzisz sygnał do kumpla jest 2 kreski w prawym dolnym rogu :wink: zalezy mi zeby na stacjonarnym były chociaż 4 i będzie ok.


(Kpc21) #9

To może napisałbyś co to za laptop.


(Cyba91) #10

Acer Extensa 5635Z