Jaką dobrać kartę graficzną

Witam, jako znam się przeciętnie na doborze części do komputerów postanowiłem zwrócić się tutaj.

Jako pracujący człowiek nie mam zbytnio czasu na gry, natomiast w wolnej chwili lubię pograć w PES’a :smiley: , na tym sprzęcie co mam aktualnie spokojnie grałem w PES’a 13 , dziś nabyłem 14 po uruchomieniu niestety się zmartwiłem, ponieważ gra strasznie mi się zacinała, zmniejszyłem detale ale obraz był już słaby i źle to wyglądało. Po wejściu specyfikacje zobaczyłem że karta graficzna nie spełnia wymogów (a może to coś innego i mogę się mylić) tutaj daje fotkę.

pes14.JPG

Potrzebuje jakąś kartę graficzną który wystarczyłaby do grania w PES14, nie musi być jakaś super dobra, chce aby można było pograć i wyszło to tanio :slight_smile: . Posiadam Windows XP 32 bit, zasilacz FSP 450W niżej daję zdjęcie z everesta.

ss.JPG

Powiedzcie mi również jak wygląda sprawa z pozostałymi częściami w moim komputerze.

Do takiego zestawu proponuję HD3850 albo 4850.

Muzeum. Napisz jaką masz płytę główną, bo może da się zrobić coś z procesorem, tzn. wymienić na lepszy.

Płyta główna MSI MS-7204

Nie znalazłem informacji potwierdzającej możliwość zmiany procesora na lepszy na tej płycie głównej. Porównując wymagania sprzętowe PES 13 do 14 wnioskuję, że oprócz karty graficznej należałoby zmienić również i CPU, aby cieszyć się z płynnej rozgrywki.

Zamówiłem kartę HD4850 512mb ddr3, dziś dotarła chciałem ją podłączyć i od razu problem z wiatrakiem który nie mieści się i wchodzi na to główne złącze d komputera, po odkręceniu wiatraczka karta weszła, przy starcie komputera piszczy następnie się uruchamia lecz bez obrazu, czy na pewno podałeś mi odpowiednią kartę która ma pasować do mojej komputera ?

Wiatrak musi być, bo to strasznie się grzeje.

Czy podłączyłeś zasilanie do karty?

Co to za zasilacz? odczytaj typ z niego i podaj.

Już udało mi się wszystko zrobić, karta działa, wiatrak podłączony, tylko w grze nic nie uległo zmianie. Dalej to samo, na pierwszym zdjęciu które dodałem napisane jest że wymagany 512MB Pixel Shader 3.0, natomiast wyżej na starej jak i na tej karcie jest “Shared 0 MB” od czego to zależy?

Zainstaluj najnowszy DirectX i zobacz, bo karta spełnia wymagania gry.

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

Forum i zadaj pytanie.

http://forum.pesleague.pl/index.php?topic=132474.90