Jaką dokładnie mam kartę graficzną?

Witajcie, dzisiaj zwracam się do Was z dość śmiesznym problemem. Mianowicie chciałbym ustalić jaką dokładnie mam kartę graficzną. Na daną chwilę wiem że jest to karta graficzna od Asusa w wersji Dual 6GB. Jednak przy wyborze sterowników ze strony producenta mam 2 opcje: Asus gtx 1060 dual OC 6GB i Asus gtx 1060 dual 6GB bez dopisku OC. Nie wiem czy jest jakaś znacząca różnica między tymi dwoma sterownikami, ale chciałbym używać dedykowanych do mojej karty. Czy jest jakiś program który mi to przedstawi? Czy da się jakoś do tego dojść? Bez hejtów proszę :frowning:

Pobierz i zainstaluj program CPU-Z - http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html, uruchom go i wejdź w zakładkę graphics. Tam będziesz miał nazwę, model i parametry Twojej karty graficznej.

Tam jest odnośnik Lookup. Rozumiem że to odnośnik do strony z moją karta? Jeśli tak to przenosi mnie do https://www.techpowerup.com/gpudb/b3755/asus-dual-gtx-1060-oc czyli mam wersję OC. Tylko że tam porównuję zegar pamięci i rdzenia i …

według HW Monitor memory 4007Mhz / rdzen 1569 Mhz . Taktowanie podstawowe by się zgadzało, jednak nie załącza mi się boost i Memory Clock: 2002 MHz / 8008 MHz effective jest niezgodne, chyba że ja czegoś nie rozumiem.

najwyzsze taktowanie to 1974 Mhz na rdzenu

Czemu testujesz kartę bez sterowników? Nie odpowiadają Ci wskazania programu? Odkręć dwie śrubki i sam zobacz co masz.

Bardzo dziękuję za taką radę, jednak tak się składa że niema różnicy w wyglądzie karty. A na niej nic nie jest napisane :slight_smile:

Pudełko od karty grafiki, programy GPU-Z, Aida64 może coś podpowiedzą.

Ale w/g mnie nie ma różnicy w sterownikach.

Niestety pudełko poszło… Skorzystam jeszcze z Aida64. Dzięki za opinię. Po prostu chciałem ustalić skąd ta rozbieżność w taktowaniu pamięci.

A co się nie zgadza?

Uruchom GPU-Z i sprawdź.

taktowanie rdzenia 1569 MHz
taktowanie pamięci 8008 MHz (2002)

Masz chyba tylko przy OC podniesiony zegar rdzenia i chyba to max 1974 MHz?

I w GPU-Z boost będzie około 1769 MHz.

Ewentualnie mogą być jakieś różnice, bo ja mam MSI, a Ty Asusa.

Czyli wszystko się już wyjaśniło na szczęście.

taktowanie pamięci 8008 MHz (2002) GPU-Z pokazuje wartość z nawiasu. A co oznacza 8008Mhz? To jest całkowite taktowanie czy jak to działa?

Przelicznik 2002 x 4= 8008 MHz - oczywiście, to taktowanie pamięci.

Masz dokładną specyfikację:

Czyli, tylko GPU ma OC.

1 polubienie

Dobra dzięki serdeczne za szczegółową pomoc :slight_smile: