Jaka drukarka do wykonywania nadruków na płytach?

Witajcie

Odwołując się do Waszego doświadczenia, zwracam się z kilkoma pytaniami:

a) uwzględniając jakość druku, oraz koszty eksploatacyjne, jaką drukarkę - z możliwością wykonywania nadruków na płytach - polecilibyście z czystym sumieniem?

b) jakie płyty posiadają powierzchnię gwarantującą wydruki o wysokiej jakości?

c) jakie ewentualne porady posiadacie dla osób, które chciałyby się bawić w drukowanie na płytach CD/DVD?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Jak chcesz wydrukować napis lub obrazek na płycie to nowsze nagrywarki mają funkcje Lightscribe. Tylko potrzebujesz specjalnej płytki.

.

Dzięki za zainteresowanie.

Muszę zaznaczyć, że nagrywarki z funkcją Lightscribe używam już od ok. 3 lat.

Druk na naklejkach też już “przerabiałem”.

W swoim poście pytam konkretnie o opinie nt. drukarek atramentowych z możliwością druku na płytach CD/DVD ze specjalną powierzchnią (zwanych printable).

Zamierzam nabyć taką drukarkę, ale nie wiem czym się przy wyborze kierować. W sieci znalazłem niewiele konkretnych opinii na ten temat, a jeśli już to trafiały mi się posty z lat 2005-2006.

Pozdrawiam

.

wkrótce będę miał do zrobienia nadruki na ok. 200 płytkach, więc technologia lightscribe odpada;

zamierzam nabyć drukarkę canon pixma ip4500 (ok. 270 zł), dobrze drukuje na papierze, osobne tusze (5), zamienniki w znośnych cenach

.

Dzięki Christofor za odpowiedź. Po treści Twojego posta widzę, że nie miałeś do czynienia z drukowaniem na płytach.

Nie wierzę, że odwiedzający to forum, nie mają doświadczenia ww. sprawie.

Liczę na to, że się nim podzielą (za co z góry dziękowałem w swoim pierwszym poście) :slight_smile: .

Pozdrawiam

.

minęło trochę czasu i już miałem do czynienia :slight_smile:

kupiłem canon pixma ip4500 (300 zł) i na płytkach printable o białej powierzchni drukuje całkiem ładnie - nadruk bardzo zbliżony do wykonanego na papierze;

zrobiłem prawie 200 nadruków i tusze się nie skończyły (nadruk pokrywał całą powierzchnię, tło było jasnoniebieskie, więc zużywały się najbardziej kolory cyjan i magenta), wszystkie wyszły identyczne - brak różnicy odcieni między pierwszym a ostatnim; czas zrobienia jednego krążka to ok. 1-1,5 minuty

.

Dzięki za pamięć i odpowiedź.

Pozdrawiam

.

Witam serdecznie chcialbym dowiedziec sie jakim programem to najlepiej drukowac moze ktos pomoc