Jaka drukarka. Ile kosztuje...?

Hej

Mam zamiar kupić drukarkę tylko jeszcze nie wiem jaką: laserową(czarno-białą lub kolor) czy atramentową? Ile kosztuje wymiana tuszu, na ile mniej więcej starcza, a także jak często wymienia się tuner przy laserowych i ile też to kosztuje.

I jaką drukarkę mi polecacie do domowego użytku, dużo bym nie drukował głównie carno-biało. Cena do 350zł.

Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Chyba toner :slight_smile:

Kolega ma czarno-białą laserówkę HP, i toner próbny, który dostał przy zakupie starczył mi na 2,5 roku, a drukował masę różnych rzeczy.

Tyle ile trzeba

Zadałeś pytanie zbyt ogólnikowo, więc nie dostaniesz konkretnych odpowiedzi.

Na początek trzeba zdecydować się na opcję laser lub atrament

Kwota

dyskwalifikuje drukarkę laserową, a już na pewno laser kolorowy.

Zostaje atrament. Ma być tania i droga w ekspoatacji, czy droga i tania w użytkowaniu ?? Cena urządzenia do ceny zbiorników z tuszami

Wydajność zależy od marki. Te same litraże tuszy np. HP i Kodaka mają różną wydajność - ilość stron wydrukowanych. Zależy też jak często będziesz drukować i co ?? Samego tekstu wydrukujesz więcej od tekstu i obrazów. Zależy też w jakiej jakości wydruki - czy najlepszej, normalnej, roboczej, w skali szarości etc.

etc.

Za tą cenę chcesz kupić laserówkę - poczytaj i wybieraj.

http://sklep.benchmark.pl/katalog_240.html

Jak nie dużo będziesz drukowac to starczy Ci atramentówka. Tusz do tonerów można zawsze nieoryginalny kupić i masz po tanich kosztach.