Jaka drukarka+skaner?

Chciałbym kupić urządzenie wielofunkcyjne (drukarka+skaner) do 200 zł i tanimi

tuszami. Zastanawiam się między urządzeniami wyposażonymi w głowicę drukującą

na stałe wbudowaną w drukarkę a nad drukarkami z głowicą wbudowaną w

kartridże. Skłaniam się zdecydowanie bardziej w stronę drukarek NIE mających

głowicy wbudowanej na stałe. Obecnie dysponuję drukarką Canon iP1600 z głowicami w

kartridżach i już po 2. uzupełnieniu takiego kartridża głowica zasycha (być może

to wynik suchego powietrza w mieszkaniu, wysokiej temperatury i tym, że

przynajmniej 3. miesiące w roku drukarka jest nieużywana) więc jakbym miał

drukarkę z głowicą wbudowaną na stałe i ona by zaschnęła to po drukarce, a jak

wspomniałem często nawet 3. miesiące w roku nic nie drukuje, a tak jak zaschnie głowica w kartridżu to wystarczy go wymienić. Dlatego skłaniam

się ku temu urządzeniu: HP DeskJet F380

http://www.komputronik.pl/Drukarki/Hewl … ,id,30181/

Podaje link do tego urządzenia w komputroniku, bo są tam ładnie zrobione opisy

z wszystkimi informacjami, a cena urządzenia jest zwykle przynajmniej o 30 zł

mniejsza w innym sklepie niż komputroniku. Drukarka jest wyposażona w kartridże o pojemności

5ml, ale np. te kartridże na allegro:

http://www.allegro.pl/item225975181_hp_ … _lodz.html

są już zdecydowanie większe i kosztują oba razem tylko około 80 zł (za oba

kartridże razem do swojej obecnej drukarki canon płacę 150 zł więc teraz

byłoby prawie 2. razy taniej i kartridże byłyby większe od moich obecnych

kartridży w obecnie posiadanej przeze mnie drukarce canon iP1600). Z uwagi na drogie kartridże w drukarkach Canon i Lexmark jestem im niechętny. Jakość druku nie ma dla mnie znaczenia, byleby tekst wydrukowany dało się rozczytać. Co polecacie?

każda drukarka atramentowa zaschnie po takim czasie, drukuj przynajmniej jedną stronę na 3 tygodnie, a urządzenia wielofunkcyjnego za “200zł” nie polecam, zawsze eksploatacja wyjdzie drogo. Najlepiej zobacz ile kosztuje jakaś drukarka, potem ile kosztuje do niej tusz i na ile wydruków starcza, cenę tuszu podziel przez liczbę stron możliwych do wydrukowania.

Kup lepiej coś za 350zł

to kup drukarkę laserową(ok. 10gr. za stronę) ja mam i nie narzekam, nawet obrazki ładnie wychodzą…

drukarka ma być dla studenta, więc 3 miesiące w roku na pewno drukarka nie będzie nic drukować zwłaszcza, że te 3. miesiace drukarka spędzi w jednym miejscu a ja będę w innym miejscu :lol: Więc tak jak myślałem z tego co piszesz - drukarka bez wbudowanej głowicy będzie dla mnie najlepsza.

eksploatacja urządzenia za 200 zł, np. tego co ja dałęm linka nie jest droga - 80 zł za 2 tusze, każdy ponad 20 ml to nie duzo. Z uwagi na to, że drukarka ma być dla studenta to jej cena musi być poniżej 200 zł :lol:

Drukarka musi być w kolorze, laserowa więc odpada.

I musi to być połączenie drukarka+skaner łatwe do przenoszenia jakby trzeba było zmieniac lokum a nie 2 urządzenia oddzielnie.

hmmmm. takie kombajny często się psują :slight_smile: u mnie w szkole był taki sprzęt hp, to praktycznie był cały czas zepsuty, z 20 razy w serwisie była :mrgreen:

Dlatego ja ci polecam kupić oddzielne urządzenie, ale tylko firmy Canon, jest ta tania i bardzooo solidna firma

Skaner to ja ci proponuje CanoScan LiDE 20/25/30 któryś z nich, ja mam LiDE 20 i jestem bardzo zadowolony mam ją z 4 lata, i żadnej awarii nie miała, jej duży + to że jest bardzooo cienka, i mała, a jak użyjesz podstawki to będziesz mógł postawić ją w pionie :mrgreen:

A drukarka hmmmm… Canonów jest dużo może

http://allegro.pl/item227983842_canon_p … _w_wa.html

wydaje się ok.

twój wybór :slight_smile:

W tej cenie to tylko coś z Canona.

http://www.allegro.pl/item226980216_hp_deskjet_f2180_fvat_gwr.html Mam taką samą i jest naprawdę OK jak na tak niską cenę.

Canony mają za drogie tusze, CANON PIXMA iP2500 co poleca k-9 to 2. tusze do niego kosztują razem około 130 zł, w dodatku są małe.

Tusze do drukarek HP są większe i tańsze. Muszę mieć w 1 urządzeniu skaner i drukarkę i mnie nie przekonacie do zmiany zdania w tej kwestii :slight_smile:

djkilof ta drukarka HP co ją poleciłeś jest ciekawa :slight_smile: Właśnie zastanawiałem się czy lepiej wziąść tę HP F2180 http://www.komputronik.pl/Drukarki/Hewl … ,id,41804/ czy HP F380 http://www.komputronik.pl/Drukarki/Hewl … ,id,30181/

Ta druga jest o 10 zł tańsza, ale wydaje się lepsza - maksymalna szybkość druku w czerni i kolorze jest większa, normatywne obciążenie też ma większe tyle że ma mniej oprogramowania - ale z oprogramowania i tak zapewne korzystać nie będę :slight_smile:

Gdybyś tak mógł jeszcze o niej słówko napomknąć to byłbym wdzięczny.

A może są jeszcze inne propozycje - zważcie tylko, że drukarka nie powinna mieć wbudowanej głowicy, powinna posiadać także skaner, a ceny obu oryginalnych tuszy nie powinny być większe niż 80 zł razem - chyba więc w takim wypadku najlepszy wybór to drukarka HP ?

też mam HP serii F (dokładnie F370) i za taką niską cenę jest to naprawde świetny wybór

wcześniej miałem drukarki epsona i cannona obie ze stałymi głowicami które “zaschły” i niestety były już do wyrzucenia bo nic im niepomagało

skaner też jest dosyć szybki (około 2x szybszy od musteka kupionego 2 lata temu)

jako kopiarki możesz go używać bez konieczności włączania komputera, a czarne pola (np niezeskanowane krawędzie strony) są automatycznie wycinane w celu oszczędności tuszu

i co najważniejsze wszystkie podstawowe funkcje działają pod linuksem (drukowanie, skanowanie, kopiowanie) więc jestem bardzo zadowolony :slight_smile:

kwasna pikla wielkie dzięki za dużo informacji :slight_smile: A jak sprawa wygląda z tuszami - tusz szybko się zużywa ? Kupujesz kartridże 5 ml czy te z allegro mające ponad 20 ml ?

ostatnio kupywałem taki 15 ml w cenie orginału (czyli w cenie tego 5ml) za ok 45zł

starcza mi to na ok ryze papieru:)

powiem Ci że zdjęcia na błyszczącym papierze foto też wychodzą w miare dobrze :wink: może to nie jest super jakość ale da sie oglądać :wink:

ps. drukareczke mam juz pół roku i narazie zero problemów,

za taką kase polecam, nic lepszego nie kupisz chyba :slight_smile:

okej wielkie dzieki :slight_smile:

do canona można przecież kupić zamienniki, ja mam ip 1500 (fajna drukarka), to ona mi jeździ na zamiennikach :mrgreen: :mrgreen: kolor+czarny=ok.15 zł :smiley:

canon ip1500 ma głowicę wbudowaną w drukarkę na stałe, a jak ja nie będę używać drukarki przez 3. miesiące to zaschnie na amen i do wyrzucena, więc tylko do drukarek mających wbudowaną głowice na stałe mozna kupowac takie tanie zamienniki, poza tym ta drukarka nie jest już sprzedawana

co???/ :o :o :o :o ip1500 nie ma wbudowanej głowicy :mrgreen:

Jak masz canon ip1500 to masz głowicę zintegrowaną (wbudowaną na stałe) w drukarkę, jak ci zaschnie to drukarka jest do wyrzucenia, bo głowicy nie opłaca się wymieniać. Tylko dlatego masz takie tanie tusze do swojej drukarki - bo nie mają głowicy.

o ile sie nie myle to wszystkie canony i epsony maja stałe głowice drukujące (yo że niejest wbudowana i można ja wyciągnąć nic niezmienia bo koszt jej kupienia przewyższa wartość drukarki - wiem bo sprawdzałem jak głowice w moim canonie przestały drukowac), w hp wystarczy wymienić tylko pojeminiki z tuszami

HP to solidna firma jeśli chodzi o sprzęt