Jaką drukarkę kupić?

Witam

chcę kupić dobrą drukarkę, może być z allegro.

Cena do 600zł (jak ma być duża różnica to 800zł).

Proszę o wasze rady :slight_smile:

Pozdrawiam

Za 800 zł kupisz 5 drukarek. Do czego ma być ta drukarka? Profesjonalna fotografia czy do użytku domowego?

Raczej do użytku domowego, ale chodzi mi o to żeby b.dobrze drukowała i dość mało zżerała tuszu.

Najlepiej to chyba HP , co nie?

Do HP są bardzo drogie tusze, a na zamiennikach wydruk jest tragiczny. Polecam drukareczki fotograficzne Canon IP Pixma np. 2200. Tusze oryginalne duże to koszt ok. 60zł wzwyż. Drukarka drukuje nieźle tekst jak i grafikę. A koszt to coś 150-230zł w zależności od modelu i sklepu.

Wolę wydać 600zł i mniej płacić za tusze…

Jakieś inne propozycje?

Nie ma tak. Droższa drukarka, droższe tusze.

Hm.

A więc? Co brać? :slight_smile:

HP F735

Co prawda to nie drukarka, a urządzenie wielofunkcyjne, ale nie znajdziesz nic równie taniego w eksploatacji.

Tusz czarny - ok. 35 zł/600 str.

Tusz kolorowy - ok. 35 zł/250 str.

Właśnie o takie coś mi chodziło.

Brać to?

Dodane 12.10.2009 (Pn) 19:43

Hmm,teraz już sam nie wiem.

Lepsza atramentowa czy laserowa?

Ja bym brał.

Do czego?

zdecydowanie polecam firme canon, mam drukarke canon pixma ip1900 - dostalem ja za darmo z promocji neostrady. cena takiej drukarki to ok 130 zl jak sie nie myle.

mam tez uzadzenie wielofunkcyjne lexmark(bardzo odradzam ta firme…)

canony sa dobre, poniewaz przy w miare niskiej cenie drukarki eksploatacja rowniez nie jest droga, tusze byly przy drukarce, ja dokupilem tylko napelnienia na allegro i drukuje bez problemu po uzupelnieniu, w tych tuszach chyba nie ma zadnej gabki i tusz od razu splywa na dol i drukuje dobrze, natomiast lexmark ma jakas dosc gesta gabeczke i tusz(z usupelnienia) nie drukuje tak jak powinien(po odczekaniu az splynie drukuje ze 4-7 stron a potem zaczynaja sie objawy braku tuszu i zasychania go w dyszach…)

Nie chcę wprowadzać zamętu ale w niedużo większej kwocie można mieć już całkiem nieźle doposażoną drukarkę np Epson SX510W mającą czytnik kart, wyświetlacz LCD i do tego złącze Ethernetowe oraz Wi-Fi. http://www.ceneo.pl/2533684

Jeśli chodzi o koszta materiałów eksploatacyjnych tego urządzenia to możesz na nie zerknąć tutaj: http://swiat.drukarek.pl/drukarki/7918/ … x510w.html

(w odróżnieniu od poprzedniej propozycji urządzenie ma cztery osobne tusze na każdy kolor)