Jaką drukarkę warto kupić?

Witajcie, od dłuuuższego czasu przymierzam się do kupna drukarki. Posiadam windows 7 64bit jednak wydaje mi się że wszystkie nowe drukarki mają są obsługiwane przez ten system. Dawno temu posiadałem (posiadam) drukarkę Epson stylus color 480, drukarka po prostu cud, miód i rewelacja, tusze po 10 pln oczywiście w zamiennikach, służyła mi przez wiele dobrych lat, do czasu gdy stary pc’et poszedł w odsiadkę i zawitał system windows 7, i tu zaczynają się schody już z działaniem i sterownikami ale nie będą was zagłębiał w parodię bo nie tego chciałbym się dowiedzieć :slight_smile: Po rodzinie widzę że dużo mają drukarek laserowych, czy rzeczywiście są ona dobre i bez awaryjne? Drukarka głównie będzie służyć do druku tekstu, może od czasu do czasu coś kolorowego (jakieś zdjęcie, obrazki itp) w domowym zaciszu.

Podchodzę do tego w taki sposób że wolę dać więcej za drukarkę niż potem płacić niebotyczne ceny za tusz/toner.

Górny pułap to 300 pln myślę że max, chciałbym dowiedzieć się również (może i na waszych doświadczeniach) jak sprawuje się drukarka i koszt wymiany jak wyżej wspominałem tuszu/toneru.

Gdy coś mi się przypomni jeszcze to zapewne pojawi się post bądź edycja z informacją :slight_smile:

Heja !

Ostatnio nabyłem Epson Stylus SX235W: http://www.agito.pl/urzadzenie-wielofunkcyjne-epson-stylus-sx235w-178-527244.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=527244 tusze tanie, po 5 zł na allegro. Głównie mi jest potrzebny skaner drukarka to jako dodatek.

Laser:

HP LaserJet P1102

http://allegro.pl/drukarka-hp-laserjet- … 14334.html

a toner:

http://allegro.pl/toner-hp-ce285a-85a-l … 80826.html

Jak koledzy oceniają te drukarki? Czy były jakieś problemy? Jak wydruk się prezentuje w rzeczywistości ?

Ułatwię Ci to, zadaj sobie następujące pytania:

Czy potrzebujesz drukarki czy urządzenia wielofunkcyjnego? Jeśli ma to być urządzenie wielofunkcyjne to zastanów się jakie funkcję prócz standardowych, czyli kopiowania skanowania i drukowania powinno posiadać? Zastanów się czy dla Ciebie jest istotna funkcja bezpośredniego wydruku z USB czy to tylko strata pieniędzy. Być może zależy Ci na urządzeniu z Wi-fi, które będzie Ci umożliwiać wydruk z dowolnego miejsca w domu czy firmie. Jest to bardzo wygodne, jednak czy masz nadajnik wi-fi w swoim laptopie, czy też komórce? Być może w Twoim domu czy też firmie będzie z urządzenia korzystać kilka osób, więc zastanów się czy czasem nie potrzebujesz urządzania z kartą sieciową. W przeciwnym wypadku za każdym razem będzie któryś z komputerów musiał pełnić rolę serwera, czyli cały czas będzie musiał być włączony.

Przed skontaktowaniem się z firmą od której chcesz kupić urządzenie warto więc skorzystać z poniższego formularza który pozwoli sprzedającemu pomóc Ci w wyborze urządzenia.

Uzupełnię za Ciebie formularz i uzasadnię swój wybór.

Przedział cenowy w którym chcesz się zmieścić: 300-400 zł brutto

Urządzenie wielofunkcyjne czy drukarka?: Drukarka

Tania eksploatacja czy tanie urządzenie?: Tania Eksploatacja

Mono czy Kolor?: Mono

Średnia ilość wydruków /miesięcznie?: maks. 200 stron

Wydruk bezpośrednio z USB: Nie

Wi-Fi: Nie

Format: A4

Uzyskanie od Ciebie takich podstawowych informacji pozwoli bez wątpienia na sprawne dobranie urządzenia. Osobiście przy takich preferencjach poleciłbym 2 urządzenia jest to Xerox 3140 oraz HP LaserJet P 1102.

Dlaczego taki wybór?

Powyższe drukarki świetnie sprawują się nawet w kiepskich warunkach, magazynach czy halach, są bezawaryjne i w dodatku niewielkie a na dodatek ich cena jest bardzo atrakcyjna.

Porównanie Xerox 3140 oraz HP LaserJet P 1102:

Reasumując drukarki Laserowe HP LJ Pro P 1102 oraz Xerox Phaser 3140 są świetnymi urządzeniami! To urządzenia bezawaryjne tanie w eksploatacji . Bez wątpienia szczerze mogę je polecić i najlepiej wypadają w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami.

Pozdrawiam,

Zespół Zamienniki.Net

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości przy wyborze urządzenia służymy pomocą - biuro@zamienniki.net

Co do zamienników, które jak pisałeś w temacie chcesz mieć stosunkowo tanie, to mogę polecić tą stronkę http://www.e-atramenty.pl/ gdzie znajduje się na prawdę wiele różnych tonerów do drukarek, masę oryginalnych i zamienników. Nie szukałem, czy jest tam Twój model ale pamiętam, że jak korzystałem z ich usług po raz pierwszy to tam była cała masa zamienników do kilkudziesięciu drukarek, stąd może znajdziesz coś dla siebie. No ale w kwestiach technicznych polecam słuchać ekspertów :slight_smile:

pozdrawiam,

Amela :slight_smile:

Dzięki wszystkim za wypowiedzi, był dla mnie bardzo cenne, pozdrawiam !