Jaką drukarkę wybrać?

Chciałbym zakupić drukarkę głównie do drukowanie tekstu i czasami dziecko będzie drukowalo coś do szkoly jakieś fotki itd. Co wybrać laser czy atrament? Jaki konkretnie model?

Konkretnie ile. :wink:
Wiesz, jak 10 kartek w miesiącu, to nawet toner za 50 zł przeżyjesz raz na rok w drukarce za 150 zł… bo zakup takiej za 700 dla taniego tuszu… zwróci się po latach, jak nie padnie.

Po 10, 15 kartek i to nie w każdym miesiącu. Jaką firme wybrać? Taka byłaby dobra?canon pixma ts705

Podaj jeśli możesz jeszcze:

  • czy potrzebujesz drukować na kolorowo,
  • czy ma mieć skaner,
  • orientacyjny budżet,
    ew.
  • komunikacja sieciowa, bezprzewodowa czy wystarczy po usb,
  • czy potrzebujesz dupleks - drukowanie dwustronne.

Wtedy coś można coś poszukać.

Druk kolorowy, dwustronny,skaner by sie przydał, jeśli cena nie bedzie znacząco wyższą może być bezprzewodowo ale nie jest to konieczne może byc USB. Co do budżetu to nie wiem ile trzeba by zapłacić za taki kombajn.

Laser mono + dupleks to ceny zaczynaja się od około 500zł.
Dodaj kolor to wyjdzie ci jakieś 700-900 zł za atramentówkę Epsona, zaraz poszukam model bo ktoś mnie pytał ostatnio o coś podobnego, tylko miało być oszczędne.

Koniecznie z dupleksem?

Najtańszy dupleks to PIXMA TS5150, tusz czarny na 600 stron org 100zł.
Jak mało drukujesz to bedzie ok.
Dysze są w kardridżu więc jak zaschnie czy się uszkodzi to wymieniasz na nowy i drukujesz dalej.

Sąsiadka kupiła Canona ale pixma ts705, czy taki model byłby dobry?

Nie polecam, tym bardziej jak mało drukujesz, ponieważ tam jest zintegrowana głowica, więc jak zaschnie, lub się przytka to zacznie się zabawa, a przy małej ilości wydruków to dzieje się to nagminnie.
Głowic nie ma, albo z montażem Wyjdzie więcej niż wartość urządzenia.

Nawet tańszy model bym szukał, przy 150 stronach rocznie… za 3 lata dasz 150 zł za 3 pojemniki tuszu. Wszystko wyjdzie taniejj od połowy “porządnej”. Weź tez pod uwagę, że w tuszowych po długiej przerwie czasem zaschnie głowica, jak kolega napisał, smietnik. Nieszalałbym więc. :wink:

Czyli co proponujecie?

Tego Canona PIXMA TS5150, to optymalny wybór. W tej cenie dupleks i Wi-Fi to rzadkość.

Większość urządzeń z dupleksem to maszyny do biura, czyli ze zintegrowanymi głowicami.
W biurze to się sprawdza bo tam drukuje się codziennie, w domu przy 15 str/ mies. to się nie sprawdzi. Wyłączysz z prądu lub zapomnisz coś wydrukować raz na tydzień kilka razy i po drukarce.

Ja kupiłem dla córki do szkoły na obecnie przesyłane tabelki taką:

Ma drukować i tyle

Coś ciężko dostać TS5150, większości sklepów już go nie ma. Jest za to TS5350 może taki kupic? Zamawiać ts5350?

Pixma MG3050 brak dupleksu.
Decyzja jest twoja.

Na ceneo jest z 10 linków, no chyba że wszędzie przez tel. mówią że nie ma… no to nie wiem. Jak patrze po hurtowniach to albo są albo w poniedziałek będą.

Mi duplex niepotrzebny.
Duplex w razie czego ręczny i tyle

Ale autor chce

Szukam po Komputronik, RTV AGD.i na stronie pisze że są niedostepne.

Zamówiłem ts 5350. Dziękuję wszystkim za pomoc

Ja znalazłem za 237zł z darmową wysyłką 11 sztuk na stanie, no ale…