Jaka dystrybucja dla gracza?

Komp dla mnie sluzy do pisania tekstow itp. wiec to moge robic w OO, ale czasem lubie pograc w ET, jaka dystrybucja bedzie najlepsza dla nooba, pewnie powiecie ze Ubuntu, ale jaka ver ? Ubuntu.pl 6.12 Elokwentny Emu czy moze Wersja polska 6.06 LTS ? Dodam, ze moj procek to Sempron 2800 na Socket 784, 512 DDR oraz GF 7300GT oraz Neostrada z modemem S@gem Fast 800 :]

Nie ma znaczenia jaka wersja do gier.

Ale najlepiej wybierz 6.12 Elokwentny Emu :wink: Bedzie Ci najlatwiej

To jest Live CD + instalka w jednym ? Jak wyglada instalka Neo ? Potrzebuje tego programu UBUNEO ? Chce sie jutro pobawic z tym, wiec przez noc sciagne wszystko co potrzeba.

tak

ubuneo jest już z live cd :slight_smile:

ja ci polecam ściągnąc zwykłe ubuntu edgy eft a nie 6.12 na forum.ubuntu.pl z ta wersja niekiedy jaja sie dzieją…a doinstalowanie ubuneo i kodeków w zwykłym edgy eft to max 10 miut roboty dla laika… :slight_smile:

też tak twierdze :lol:

A najlepiej to zainstalować sobie easyubuntu :slight_smile:

Z desktopowych dystrybucji, dla poczatkujacych, to kazda…

Niekoniecznie ubuntu. Równie łatwe i dobre są suse, fedora, mandriva.

A jak masz pieniadze to nawet i komercyjna mandriva powerpack z cedegą. Do wyboru do koloru, ubuntu nie jest najlepsze, nie jest tez gorsze, te dystrybucje sie tylko pieknie róznią :wink: . Ale juz drazni troche te polecanie wszystkim ubuntu i gadanie glupot ze jest najlepsze. Według mnie suse i mandriva sa lekko łatwiejsze dla początkujacych.

No a jak sie poduczysz to warto spróbowac troche ambitniejszych distr (typu debian, slackware, arch itp)

Bo łatwiej je się konfiguruje :slight_smile:

Nie ma najlepszej dystrybucji.

To raczej niema większej różnicy ale lepiej wybierz z mniejszymi wymaganiami to ci będą szybciej chodzić

Nie no racja prawda jest taka że każdemu może pasować co innego więc takie wypowiedzi “ubuntu jest najlepsze” powinny raczej ograniczać się do naszych własnych odczuć :slight_smile:

Ja z dumą potwierdzam że ubuntu to dla mnie najlepsza dystrybucja :slight_smile:

Każdy ma swoje wymagania ;]

Czym się różni ubuntu 6.12 od 6.06 LTS?

Jakie ubuntu pobrać żeby było przyjemnie dla oka?

ubuntu ma w standardzie środowisko graficzne gnome które po dodaniu fajnych motywów jest bardzo ładne :slight_smile:

Czyli powinienem pobrać wersję 6.12 PL ? I ona ma w standardzie środowisko graficzne gnome?

Wszystkie ubuntu mają gnome.

lepiej 6.10

demisen użyj szukajki, kolejny temat związany z tym problemem