Jaką dystrybucję wybrać (z Xorg czy Wayland)?

Skoro waść takiś genialny i wszechwiedzący, to może pomożesz developerom Shuttera? Szybciej ogarniecie problem. :stuck_out_tongue: No i jaka sława przy okazji.

Proszę podaj link do tego buga. U mnie Shutter na Mutterze (sesja wayland) działa, edytuje, zapisuje, tylko nie robi screenshotów.

Natomiast co do wsparcia - Shutter jest w perlu i do tego niechlujnie napisany. Planowałem go sforkować i obciąć z rzeczy utrudniających pracę, ale odechciało mi się. Lepiej to napisać from scratch w innym języku.

Kurrr… no! Człowieku co Ty wygadujesz?! “działa, ale nie robi skrniszotów”… no to jak DZIAŁA?!
Skrinszoty to podstawa w tym programie! Fcuk no! Auto działa, ale nie jedzie. Taka sama bzdura.

Idę, bo mnie szlag jasny nagły trafi przy takich gadkach.

Calm down. Widzę, że nie skupiasz się na tekście pisanym. Napisałem przecież wcześniej jak robię screenshoty pod Gnome i do czego używam Shuttera.

Funkcje wycinania kawałków ekranu masz wbudowane w Gnome, do tego jeszcze jest pomocny extension do Shella. Screenshot ląduje w pliku, który otwieram Shutterem.

Głównym zadaniem Shuttera jest proste mazanie strzałkami, prostokątami i pisanie tekstu na bitmapie. Samo robienie screena jest mało istotne, bo jest to pod wygodnym skrótem klawiszowym (oszczędza czas, gdzie używając Shuttera czasu na zrobienie screenshota potrzebujesz po prostu więcej). Mój workflow to zrobienie screenów i następnie opatrzenie je hurtem w adnotacje.

Mam nadzieję, że coś rozjaśniłem w temacie. I podrzuć linka do buga, to zerknę do tego.

£eb mnie n4p13rd4L4 :face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage:
Nie dziś. Jak mi przejdzie to poszukam i wrzucę.

OK :slight_smile:

Wiem :confused: