Jaka faktyczna prędkość na xsx przy 300 Mb/s?

Jeżeli router stoi obok komputera to opóźnienie musi być gdzieś w innym miejscu. Ja mam router pod stropem po przekątnej około 4 metry i na drodze router->komputer jest 2-3 milisekundy straty. Zwykły sprzęt, nie żaden drogi.

Jak zalogujesz się do routera INEI do panelu to może znajdziesz tam test prędkości i ping. Wtedy przekonasz się ile jest tak naprawdę na routerze i będziesz wiedział ile tracisz po drodze do komputera/konsoli.

O ciekawy pomysł :wink::+1:

Co do kategorii kabla, może być tak, że np z modemu do routera bedzie ethernet kat 6 a z routera do konsoli ethernet kat 8? Czy musi być taka sama kategoria (np. z modemu do routera ethernet kat 6 i z routera do konsoli tak samo)? Jak to wygląda?

W twoim przypadku nie ma znaczenie czy kupisz 3 m patchcord kat. 5e czy 6, każdy, który będzie prawidłowo zrobiony zestawi gigabitowe połączenie. Kable kat. 7 to inna bajka, 8 to pieśń przyszłości.

Czyli w moim przypadku to bez znaczenia czy połączę modem z routerem kablem kat 5e i router z konsolą kablem kat 7 czy dwoma kablami tej samej kat.? I tak zarówno w jednym (różne kat) jak i drugim (te same kat) przypadku zestawi się na max 1Gb/s? Dobrze to rozumiem?

Nie ma znaczenia.

Oki :+1:

Na routerze od neostrady mogłem takie parametry znaleźć ale w tym ZTE szukam szukam i nigdzie nie widzę. Pomoże ktoś?

Znalazłem instrukcję z podobnego modelu no i z tego co widać, tryb diagnostyczny jest dostępny tylko dla „techników INEA”

Jest inny sposób żeby sprawdzić ping na routerze?

Zadzwoń na infolinię, powiedz że masz problem z siecią domową i chcesz wiedzieć jaki PING jest na routerze żeby określić gdzie są straty, czyli poproś o przeprowadzenie testu przez technika.

Inaczej się nie da? W ostateczności zadzwonię ale może jest inny sposób?

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to jeżeli dostałes z routerem krótki oryginalny kabel LAN do podłączenia komputera to na nim przetestuj. Zazwyczaj dodają takie fabryczne metrowe kabelki
Bez nazwy

No mam taki kabel a w jaki sposób prztestować?

podłącz nim komputer, potem konsolę i zobacz jak będzie. Teoretycznie kabel fabryczny więc powinien być taki jak trzeba zeby wykorzystać max routera.

Sprawdziłem na kablu kat 5 i na lapku ping 22 ms predkość prawie 300 Mb/s. Na konsoli nie sprawdzę, bo muszę kupić dłuższy kabel :wink: ale na kablu kat 6 będzie zapewne tak samo. Jak kupię kabel i zrobię test to dam znać :wink:

Można poszukać czy jest jakiś JavaScript, tymczasowo odblokowujący „zakładkę” ping dla tego modelu.

Jak poprawnie ją przywróci do żywych to powinno być wiarygodne.

Oki Panowie, podłączyłem konsolę kablem kat 6. Predkości mam dobre (okolice 300 Mb/s) tylko nie wiem czy ping jest ok, 43 ms. Co o tym sądzicie? Gdzieś czytałem, że ping jest taki, ponieważ serwer Microsoftu (xbox) jest w USA i np. w USA mają zdecydowanie mniejsze pingi jak się łaczą z serwerem M$ (nawet poniżej 10 ms). No i drugie pytanie czy 43 ms na światłowód 300 Mb/s to mało czy dużo? Bedą lagi w grach?

Jeżeli pingujesz serwer w USA, to 43 ms to dobry ping (choć myślę że XBOX ma serwer gdzieś bliżej w Europie). Często serwery USA mają ponad 120ms. Jak narzędzie, którym pingujesz podaje Ci IP serwera to wklej go tutaj, powiem Ci ile jest ode mnie z domu oraz pracy, gdzie mamy korpo łącze.

Zrób ping jakiegoś bliskiego serwera, to przekonasz się co potrafi Twoje łącze np

Logo Windows + r → wpisz cmd → w czarnym oknie napisz ping 8.8.8.8Enter

Pinguję xboxem i niestety nie mogę wpisać serwera, jedynie można spekulować że xbox łączy się z serwerem usa lub eu ale tego sprawdzić się nie da niestety. Dzisiaj zrobię na lapku po kablu test tego serwera co podałeś i zdam relację :+1:

Jest jeszcze kwestia gry. Każde studio tworzące gry będzie miało swoje serwery w najprzeróżniejszych lokalizacjach. Zazwyczaj właśnie z podziałem na regiony. Ping, który raportuje system w XBOX może nie mieć nic wspólnego z pingiem w grze.

Dokładnie tak Bradlee wszystko zależy od serwera gry. Btw. Zrobiłem test pingu do serwera 8.8.8.8 i sprawa wygląda tak:

Test po wi-fi 5Ghz —> 20 ms
Test po kablu → 16 ms

Jeśli taki byłby w grach to super no ale zobaczymy. Temat w sumie można zamknąć. Dzięki wszystkim za pomoc :wink: