Jaka firma dysku 2,5" i pamięci DDR2 SO-DIMM?

Witam!

Zamierzam wymienić dysk w laptopie. Mam 160GB Hitachi - pójdzie on w kieszeń, a na jego miejsce planuję włożyć 320GB - tylko teraz jaką firmę polecacie, a jaką odradzacie? Na allegro najwięcej samsungów - no i najtańsze :). Aha i czy opłaca się inwestować w 7200rpm? Dyski te są sporo droższe… Obecnie mam 5400 :slight_smile:

Druga sprawa to RAMy - mam 2x1GB w dualu, firma jakaś mało znana “Alpida” (czy coś takiego). Chcę dokupić kość 2GB - tak aby mieć 3GB (czyli jedna będzie leżała). Jaką firmę polecacie? Myślałem nad A-datą… Co Wy na to? Słyszałem że kingstony i goodramy nie są rewelką… Aha - podkręcał raczej nie będę. Aha - pamięci mam DDR2 667Mhz, CL5.

Liczę na Wasze opinie - z góry dzięki, pozdrawiam

Wojtek

Co do pamieci - stracisz troche na wydajnosci montujac 1gb i 2gb, ale nie jest to jakis drastyczny spadek. Co do firmy - wspieramy polski przemysl czyli goodram ;D Dysk, w wiekszosci lapkow standard to Hitachi, tutaj generalnie patrz na parametry - czas dostepu ale i cena. 7200RPM - wydajne to i owszem, ale co na to bateria? Chyba, ze uzywasz lapka tylko w domu (co troche mija sie z celem ale jak kto woli :D)

Nom, sam mam Hitachi, ale na allegro ciężko z nimi :smiley: wiele samsungów :). 7200 jest sporo droższe, więc… no i jeszcze bateria… (w większości używam w domu, ale czasami też i gdzieś na baterii ;d). Słyszałem, że wielkiego wzrostu wydajności nie ma… więc będzie 5400 :slight_smile:

Potrzebny Ci ten dodatkowy 1GB pamięci operacyjnej? Jakie wymagające programy uruchamiasz? Jak na standardowe wykorzystania, kupno RAM’u w takiej okoliczności byłoby stratą pieniędzy, ale może nie wykorzystujesz laptopa standardowo (czyt. jak większość). :slight_smile:

Co do dysku, to znowu zależy co robisz, ale raczej też nie będziesz potrzebował 7200. Ważne by dysk był firmowy, a nie no-name.

Co do dysku polecam Samsung SpinPoint dwu głowicowy sam właśnie kupiłem http://www.allegro.pl/item369163174_2_5 … gw36_.html

Wczesniej miałem FS niby takie same parametry a Samsung duzo szybszy (20%) a ram polecam GoodRam albo Kingston

Adalbert , w zasadzie to aż takiej konieczności nie ma… ale pomyślałem, że te 3GB by się przydały… wiadomo - Vista plus jakieś aplikacje… do tego jakaś gra czasami… :

Co do dysku to tak jak mówisz - 7200 raczej zbędne (a droższe, więc odpada ;p) ale dodatkowe GB się przydadzą :slight_smile:

@Voytec

To nie ma co sobie zawracać głowy tym RAM’em, dokupisz jak zacznie Ci brakować. jak zacznie