Jaka gra na tym pójdzie

(wojtek1150) #1

Witam ponownie. Mam problem z uruchomieniem gry "F1 2010". Podczas uruchamiana gry występuje error widoczny na obrazku:

Po chwili komunikat: "Program F1 2010 Executable przestał działać"

Specyfikacja

Z tego co czytałem, gra obsługuje shader model w wersji 2.0, więc nie jest to problem.

Na screenie jest błąd, jest Windows vista ultimate, ale jest 7 ultimate

(Xparanienormalnyx) #2

Intel GMA to podstawowy układ graficzny do wyświetlania obrazu 2D czyli pulpitu, filmów itp. W gry 3D, zwłaszcza takie jak F1 na tym czymś nie pograsz.

(wojtek1150) #3

Wiem, że da się wymienić kartę graficzną w laptopie. Ale czy w każdym? (tj. czy da radę w nim wymienić kartę graficzną)

(Xparanienormalnyx) #4

Nie w każdym, ale jeśli nawet, jest to bardzo kosztowne a i tak nie uzyskasz zamierzonych efektów. Najrozsądniej jest laptopa zostawić sobie do pracy, jesli zależy ci na mobilności, a do gier kupić konsolę lub pospolitego blaszaka, już za 1000zł złożysz maszynę na której komfortowo pograsz w nowe tytuły.

(wojtek1150) #5

W takim razie mam pytanie: Jaka gra (wyścigi) poszła by na tym? Nie znam za wiele tytułów, więc może ktoś by polecił jakąś dobrą.

(Courtisjackson) #6

Colin McRae 2005 powinno pójść na pewno Colin McRae 2.0, Need for speed underground, Need for speed Most Wanted

(mikber18) #7

Rowniez mam taki dylemat... mam laptopa ktory pomimo bardzo dobrej konfiguracji jak na swoj okres swietnosci jednak wymieka powoli z nowymi tytulami i okazalo sie ze za koszta nowego laptopa moge zbudowac pcta z konfiguracja systemu przynajmniej dwa razy lepsza, wiec nie ma sie nad czym zastanawiac ........