Jaka gra strategiczna

Witajcie.
Polećcie jakąś grę strategiczną, podobną do March of Empire albo Age of Empires ewentualnie inną strategię równie mocno wciągającą

serie:
-Red Alert
-Empire Earth
-Settlers
-Cywilizacja
-Anno

1 polubienie

Oczywiście nie wiem w co już grałeś ale ja bym uszczegółowił, bo jest przynajmniej kilka typów gier - powiedzmy, że - strategicznych.
Ze starych - Command & Conquer - wszystkie części i dodatki, po za ostatnią - są dostępne za grosze w Originie.
Pierszy Starcraft - w sumie 2 też ale - mnie osobiście nie podszedł.
Seria Total War - mniej więcej od Napoleona, wszystkie późniejsze trzymają poziom a po za tym rozgrywka ma 2 odrębne warstwy - w tym PRAWDZIWIE strategiczną.
W ostatnich pięciu latach mnie osobiście najwięcej czasu pożarła seria Wargame: 1 ma klasyczne misje, części 2 i 3 to tzw "dynamiczna kampania " - dziwne rozwiązanie ale można przeżyć. Ja Ci podejdą, to spróbuj też innych produkcji Eugen Games.
Jeśli lubisz skalę bardziej mikro - pozostaje Men of War - daruj sobie tylko dodatki do pierwszej części - są do bani.
Na koniec - jest taka seria gierek taktycznych: Warfare i Warfare Reloaded - niepozorne i nieco zabugowane ale - jak dlamnie SUPER.
Jak lubisz niezłą fabułę w rts-ach, może jeszcze Comapny of Heroes, a jak tolerujesz turówki - to … sam już dojdziesz :slight_smile:

Miłej gry.

1 polubienie

Ja polecę Kozaków 3, jak dla mnie bardzo przyjemny RTS :wink:

1 polubienie

Poszperałem, popatrzyłem i obecnie “łupię” a Anno 2205 :smile:

Osobiście Anno nie lubiłem.
Polcam za to Tropico. Fajna grafika, bardzo fajny klimat. Niezłe kampanie. Osobiscie grało mi się w to bardzo dobrze.
Nieźli sa również settlersi. Czasami do nich wracam
Jeśli lubisz gry z odrobiną ryzyka to spróbuj sobie tutaj