Jaką Grafe wybrać?

Siema mam problem dotyczący grafiki. Posiadam starą poczciwą ECS L7VTA2 rev 2.0. mam geforce 4 MX narazie. no ale chce zmienic sobie grafike. tylko w tym problem że juz sam nie wiem jakie moja płyta główna posiada wejście na grafike. znaczy wiem tyle ze AGP. no ale ja mam jakies dziwne to złącze. napisane jest ze AGP 8x a nie x8. moje pytanie jest następujące. czy to obojętne czy włoże grafe pod AGP 8x czy x8. czy to robi roznice? noi jak możecie to napiszcie jaką grafe byście mogli mi polecic:) pozdro:)

QL, może podasz procka, zasilacz(marka, model) i ile masz keszu na to ??

AGP x8 czy 8x to to samo i nie doszukuj się tu teorii spiskowej.

Znacznik to to samo. Moze jakiś radeon 9800 jesli mas zodpowiedni proc i zasilacz.

Komputer odrazu mowie nówka to on nie jest:)

no to tak:

procesor: AMD Althon 2400+ (2 GHZ)

Zasilacz: 330W(marka jakaś nie znana sam nie wiem)

a kasy mam gdzies tak powiedzmy 100zł

jak AGP 8x i x8 to samo. porównywałem te dwa sloty:D szczerze mówiąc wyglądają inaczej:D moze sie myle

radek 9800 to raczej dobra pozycja do tego konfiga.

Odwołując się do str. prod. i manual’a twoje mobo ma AGP x4

Za 100 to Fortron 350W + Radek 9800SE/Pro

ale ja za radkami to nie jestem. wolał bym jakiegoś geforce:D ale oczywscie jak nie bede miał możliwosci na zamątowanie geforce. pogodze sie z tym:D

a jest możliwośc kupienia grafy do tego 330 w:D czy trzeba bedzie ten zasilacz zmienic? a ten radek to na zasilaczu 330w nie pójdzie?

Weź radka. Nie narzucaj nvidi chodź w tamtych czasach to ona prowadziła. Kiedyś miałem takiego kompa to sobie w carbona grałem nawet z ładną grafą.

Umiesz czytać ? Ja się tera nie pytam o zasilacz tylko ci go proponuje oO

a trudno jest taki zasilacz wymienic:D? znaczy wyjąc ten stary i włożyc nowy:D? bo ja sie kąpletnie nie znam na takich rzeczach:D. grafe to bym jeszcze wymienil no ale zasilacz?

Ja kiedyś na tej karcie miałem jeszcze 1gb ramu i p4 2,6 ghz to miałem jakiegoś no noname 300w i jakos sobie radził więc twój chyba tez da radę.

a jak zakupie tego radka 9800 pro:) to czy moge wtedy jeszcze dokupic pamiec ( 2 x 1 GB bo tyle moja płytka obsluguje) czy juz wtedy moze zasilacz miec problemy:D?

Zasilacz pojedzie bo ram ciągnie bardzo mało watów wiec to zbyt duzej różnicy nie robi. JAk chcesz mogę Ci sprzedać Fortrona 300W

Nie chodzi o moc, tylko o jakość tego zasilacza. Podajże firmę, może jednak obejdzie się bez wymiany.

A Radeon ten to prawdziwy killer konkurencyjnych GF-ów, więc nie patrz nawet w stronę zielonych.

aha:) no to kupie ram:D no ale mam dylemat no ale chyab jak coś to ten:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/D … ,id,16085/

noi grafike radka 9800 pro jak polecacie:)

a z prockiem 2 GHZ,2 GB ramu i z tym radkiem to jak sadzicie czy vista pojdzie z wygladem aero:)?

A czy AERO nie wymaga Shader Model 3.0?