Jaka grafika do filmu 3D

Siemka, zastanawiam się nad kupnem TV ewentualnie monitora to czy moja grafa (podpis) da rade wyświetlić film 3d czy muszę kupić jakąś “lepsiejszą” grafike. Jeżeli moja nie dała by rady to w niedalekiej przyszłości planuję kupić radeona 5870 albo 6870 i czy ona dała radę

Filmy 3D wyświetlą ci nawet najstarsze karty graficzne i monitory, bo to jest zwykłe wideo, jedynie trzeba do tego anaglifowych okularów, zresztą nawet w TV kiedyś wyświetlili kilka takich filmów, do jakiejś gazety dawali półgratisowo okularki. Do gier w 3D jednak trzeba już specjalnej karty i monitora, bo to całkiem inna, nowa technologia.

Jeżeli interesuje Cie 3D coś a`la imax to wymaganiem podstawowym jest monitor/tv z odświeżaniem min 120Hz (po 60Hz na oko, ze względu na polaryzacje). Twoja karta grafiki wystarczy do filmów (mimo wszystko one też potrzebują silniejszej karty).

Jakiej silniejszej karty? Do czego, skoro to będzie zwykły obraz dajmy na to na płycie DVD? Tu nie ma żadnego dodatkowego renderingu grafiki…

właśnie chodzi o to że siora ma takie odkulary kupiła sobie specjalnie do kina (nie papierowe tylko takie co wygladają jak przeciwsłoneczne) i na jej lapku oglądałem zdjęcia 3d i na bluray puściliśmy film 3d na 42" telewizorze LED i nie zauważyłem jakiekogolwiek efektu 3d, jedynie w saturnie na tv 3d widać w okularkach efekt 3d

Grafa styknie bankowo ale jak na razie brak wsparcia z poziomu software (sterowniki), z tym że nie jestem na bieżąco w temacie więc może się zmieniło (ati w tym temacie wolało się opierać na zewnętrznym sofcie). W przypadku monitora LCD 120Hz lub zwykłego CRT (który te 120Hz zrobi bez problemu) oprócz okularów potrzeba jeszcze nadajnika do nich, oczywiście jeśli mówimy o okularkach aktywnych (czyli migawkowych). W przypadku telewizora 3D wystarczy zapodanie z kompa, odtwarzacza B-ray sygnału 3D, telewizor sam go rozpozna i odpowiednio wyświetli (tzw. 3Dready maja wbudowany nadajnik).

Inny typ 3D wykorzystuje okulary pasywne, polaryzacyjne (takie jak w kinie imax), współpracujące z odpowiednim TV który posiada na wyświetlaczu filtr polaryzacyjny.

Pytanie jakie okulary ty posiadasz?

hmmmm zaporzycze od kogoś jakiś monitor crt i zobacze co z tego będzie