Jaka grafika do filmu 3D

(Kobi2520) #1

Siemka, zastanawiam się nad kupnem TV ewentualnie monitora to czy moja grafa (podpis) da rade wyświetlić film 3d czy muszę kupić jakąś "lepsiejszą" grafike. Jeżeli moja nie dała by rady to w niedalekiej przyszłości planuję kupić radeona 5870 albo 6870 i czy ona dała radę

(Xparanienormalnyx) #2

Filmy 3D wyświetlą ci nawet najstarsze karty graficzne i monitory, bo to jest zwykłe wideo, jedynie trzeba do tego anaglifowych okularów, zresztą nawet w TV kiedyś wyświetlili kilka takich filmów, do jakiejś gazety dawali półgratisowo okularki. Do gier w 3D jednak trzeba już specjalnej karty i monitora, bo to całkiem inna, nowa technologia.

(LonngerM) #3

Jeżeli interesuje Cie 3D coś a`la imax to wymaganiem podstawowym jest monitor/tv z odświeżaniem min 120Hz (po 60Hz na oko, ze względu na polaryzacje). Twoja karta grafiki wystarczy do filmów (mimo wszystko one też potrzebują silniejszej karty).

(Xparanienormalnyx) #4

Jakiej silniejszej karty? Do czego, skoro to będzie zwykły obraz dajmy na to na płycie DVD? Tu nie ma żadnego dodatkowego renderingu grafiki...

(Kobi2520) #5

właśnie chodzi o to że siora ma takie odkulary kupiła sobie specjalnie do kina (nie papierowe tylko takie co wygladają jak przeciwsłoneczne) i na jej lapku oglądałem zdjęcia 3d i na bluray puściliśmy film 3d na 42" telewizorze LED i nie zauważyłem jakiekogolwiek efektu 3d, jedynie w saturnie na tv 3d widać w okularkach efekt 3d

(witek-pl) #6

Grafa styknie bankowo ale jak na razie brak wsparcia z poziomu software (sterowniki), z tym że nie jestem na bieżąco w temacie więc może się zmieniło (ati w tym temacie wolało się opierać na zewnętrznym sofcie). W przypadku monitora LCD 120Hz lub zwykłego CRT (który te 120Hz zrobi bez problemu) oprócz okularów potrzeba jeszcze nadajnika do nich, oczywiście jeśli mówimy o okularkach aktywnych (czyli migawkowych). W przypadku telewizora 3D wystarczy zapodanie z kompa, odtwarzacza B-ray sygnału 3D, telewizor sam go rozpozna i odpowiednio wyświetli (tzw. 3Dready maja wbudowany nadajnik).

Inny typ 3D wykorzystuje okulary pasywne, polaryzacyjne (takie jak w kinie imax), współpracujące z odpowiednim TV który posiada na wyświetlaczu filtr polaryzacyjny.

Pytanie jakie okulary ty posiadasz?

(Kobi2520) #7

hmmmm zaporzycze od kogoś jakiś monitor crt i zobacze co z tego będzie