Jaka grafika do i3 4160?

Mam zamiar kupić grafikę i myślę nad kupnem GTX 960 2gb za około 500 zł. Ma służyć do gier w niezbyt wymagające tytuły do budżetowego pc. Pracować będzie z i3 4160 i ram 8gb DDR3. Będzie to dobrze działać czy lepiej szukać innej grafiki ?

Wodotrysków nie będzie ale komfortowo jednak pograsz.
Tu jest i kwestia mentalna,jednemu wystarczy 1GB bedzie ucieszony po uszy,drugi będzie miał 8 Gb i będzie lamentował…

Chwilowo pracuje na zintegrowanej która średnio daje radę , chciałbym odpalic na tym choć GTA 5 czy któregoś z ostatnich NFS , tak aby w miarę można było zagrać . Ze względu na ograniczony budżet mogę wydać tylko około 500 zł i chce znaleźć coś sensownego :slight_smile:

i3 będzie znacząco ograniczać tą grafikę.
Do niego raczej celuj w GTX750 lub niżej.

960 w takiej cenie jest nieopłacalna.
Kupiłbym 1050. Najtaniej znalazłem Zotaca (po rejestracji na stronie producenta 5 lat gwarancji).Chociaż ten chip nie jest prądożerny i pozostaje chłodny nawet na najsłabszym chłodzeniu, to dopłaciłbym te parę złotych do półpasywnego Gigabyte’a.

Spokojnie używaną GTX 970 (najlepiej na gwarancji jeszcze) lub nową 1060 3GB do 800 zł może pakować.

1 polubienie

Budżet niestety na 970 i 1060 mi nie pozwala . A biorąc pod uwagę 960 4gb i 1050 2gb która będzie sprawować się lepiej ?

960 4GB, ale nie na tyle, żeby rezygnować z gwarancji.

Tylko po to aby i3 ograniczył jej wydajność?

procesor nie jest przecież na stałe :slight_smile: w przyszłości rozważam zmianę na i5 lub i7 :slight_smile: Mocniejsza karta także się przyda , choć i tak mam cienki budżet na pc , więc zamówię raczej tak jak kolega polecał 1050 gdyż wolę mieć gwarancję :stuck_out_tongue:

Przecież nie rozmawiamy tutaj o 120 klatkach. W miejscach procesorowych i w wybranych grach owszem CPU będzie hamulcem, ale w większości sytuacji korzyści z 970 będą namacalne.