Jaka grafika do starego komputera?

Witam. Proszę Was o poradę. Posiadam komputer (dostałem go gratis). Jest on przeznaczony do nauki zupełnych podstaw obsługi i internetu dla starszej osoby.

Pierwotna jego konfiguracja to płyta ECS K7S5A (taka jak tu http://www.in4.pl/recenzje/ecsk7s5a/index.htm), procesor duron 800Mhz, 2*256 MB sdram, dysk 20GB Quantum fireball, grafika Riva TNT 64.

Po kupieniu kilku rzeczy za 65zł jest teraz Athlon 2400+, 2*512MB DDR (1GB to max obsługiwany przez tą płytę) i szybszy i większy dysk WD 40GB. Wszystko działa pod kontolą systemu XP.

Problem jest z odtwarzaniem filmów, chociażby z youtube, czy nawet na tvn24. Filmy sie bardzo tną. Czy jest to wina tylko zbyt słabej karty graficznej (bo z resztą chyba nie powinno być problemu) i jeżeli tak to co możecie mi polecic do takiego mega zestawu?

A jaką prędkość ma ten dysk ?

EDIT:

Polecam Ci Radeona 9600 PRO. Sam go mam w swoim kompie jeszcze :wink:

Pozdrawiam

jeśli oglądasz filmy HD to tak czy siak będzie problem, nie podałeś najważniejszego, zasilacz

Bez przesady przy takim kompie to i codegen da radę. Przede wszystkim ile chcesz na grafikę przeznaczyć?

pewnie że da radę, o ile będzie sprawny.

Zasilacz to modecom 350W. O filmach Hd nie ma mowy. Chodzi mi bardziej o jakieś avi z płyty czy chociażby filmy z youtube w jakości powiedzmy 480p, bo nawet z tym są problemy.

Grafika oczywiście jak najtańsza. Ten komputer ma planowo działać przez około rok czasu.

Bierz , ja miałem taką samą. Jejku co ona potrafi, aż sam się dziwiłem. Jak dla twoich potrzeb będzie najlepsza :stuck_out_tongue:

Polecam bo sam testowałem taki model i jest w porządku :slight_smile:

No i jeszcze jedno pytanie zasadnicze, jaką rozdzielczość pulpitu ustawiasz? Bo jak 1920x1080 to nie dziwne, mały bufor karty i słaby chip nie dadzą rady :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja miałem do Athlona 1,53 GHz radka 9200 SE 128 MB (swoją drogą straszny shit, ale kupiony za 20 zł) i przy rozdzielce pulpitu 1280x960 wszystkie filmy chodziły płynnie, nawet HD 720p.