Jaka grafika do tego zestawu?

Witam jaką grafikę wybrać do tego zestawu ? czy hd5850 będzie w pełni wykorzystywana ?

MSI 870a-G54

Phenom II x4 965 BE 3.4GHZ

2 x 2gb G.Skill DDR3

1TB Western Digital Caviar Black

ModXstream 600wat

komputer głównie ma być pod gry GTA 4 i Crysis zależy mi aby te gry działały w full detalach

Ile masz do wydania ?

kupuje w stanach na www.amazon.com na razie nie mam wcale kasy ale chce wiedzieć co wybrać

Procesor mocny, pamięć RAM szybka. Radeon HD 5850 będzie tutaj dobrze działał.

Dodatkowo jest to taka grafika, która może Ci posłużyć nawet w nowym komputerze gdybyś nie miał wtedy pieniędzy na nową kartę.

i jeszcze jedno wiem że kupiłem złe ramy do tego zestawu bo płyta obsługuje 1333mhz i wyżej tylko po OC a ja kupiłem 1600mhz CL9 na innym forum napisali mi że pamięć sama obniży się do 1333mhz i będzie działać w CL 7 lub 8 to prawda ?

Tak, prawie (może bardziej właściwie) każda pamięć jest kompatybilna z wolniejszym trybami.

Będzie działała na 1333 MHz.

czytałem też że do hd 5850 jest potrzebny procesor 4GHZ żeby w 100% wykorzystać kartę więc będę musiał kręcić ?

Spokojnie.

Fakt, że grafika jest przeznaczona dla komputerów najwyższej półki, lecz mając 4 rdzenie po 3.4GHz nie będziesz wcale musiał tak bardzo kręcić.

Na początek będzie bardzo dobrze, jednak gdybyś chciał jeszcze więcej z tego wyciągnąć to podkręcanie wskazane.

Myślę, że to bardziej się tyczyło procesorów dwurdzeniowych.

Na pewno z mocniejszym procesorem byłoby jeszcze lepiej, ale ten obecny jest wystarczający. Wątpię, żebyś odczuł różnicę, gdybyś miał mocniejszy procesor.

Skoro to jest BE, to możesz spróbować podnieść mnożnik - najłatwiejszy sposób podkręcenia.

wiem pisało na innym forum żeby ustabilizować napięcie z AUTO na 1.425v czyli o 1 wyżej i podnieść mnożnik po prawdzie nie kupiłem jeszcze procesora ale zrobię to za niedługo i na pewno wezmę ten więc go podałem a i chyba kupię chłodzenie Scythe Mugen 2 czy polecasz jakieś inne do OC AM3

Na AM3 to już najlepsze co może być jeśli chodzi o 4-rdzeniowe.

Są jeszcze 6-rdzeniowce na AM3, za niewiele większą cenę, jednak z tego co widzę po testach, to w grach nie przynosi to żadnych korzyści.

właśnie miałem brać 1090t ale żadna gra nie używa na razie x6 a phenom 965 w nowej wersji C3 dobrze daje rade więc jego biorę a podkręcić spróbuję programem AOD jeżeli będzie działał na msi 870a-g54

Dodane 11.12.2010 (So) 11:03

ok temat można już zamknąć dzięki za pomoc

Phenom II x4 965 BE 3.4GHZ nie jest szybki jest co najwyżej średnio szybki (i to po OC) a na pewno jest wolniejszy niż i5 a w aplikacjach które obsługują 2 rdzenie jest porównywalny a czasem nawet wolniejszy od i3. Dodatkowo 3,4GHz to mało minimum to 2 rdzenie i taktowanie 3,7GHz aby nie było spadków wydajności w grach.

np:

i5 760 2,8GHz jest szybszy od PII x4 3,4GHz

po OC

i5 760 4GHz jest dużo szybszy od PII x4 3,7GHz

Dlatego do gier to tak klasyfikują się procki:

i5>i3=Phenom II

Co do grafiki to GTX460/470 lub GTX570 ewentualnie HD5850/6870/6950