Jaka grafika i RAM do Acer Extensa 5220?

Witam wszystkich! :slight_smile:

Szukałem, ale zbytnio nie znalazłem [Allegro] ani tutaj [Forum] a nigdzie indziej nie próbuję na razie [Google].

Otóż, jakkolwiek by to brzmiało i bez podtekstów, nic nie chcę ukryć, że był to mój błąd… Przyjaciel kupił sobie kilka lat temu w Avansie kupił sobie laptopa, żaden z niego majstersztyk na tym się nie zna i kupił najtańszy komputer - Acer Extensa 5220.

RAM to 512mb ale chciałbym żeby było więcej tak 1 lepiej 2GB, ale nie wiem gdzie znaleźć tanią w przystępnej cenie.

Grafika - Całkowity jej brak, DxDiag nie wykazuje urządzenia tylko sterownik, który wgrałem z nadzieją. Nie ma osobnego urządzenia grafiki a nawet zintegrowanej z procesorem Intela. Dlatego - Wiecie może, jaka będzie odpowiednia tak od 256mb czy jakoś tak, do góra max 1gb ale także przystępna cena.

Kupno nowego laptopa na razie nie wchodzi w grę, myśleliśmy nad stacjonarnym przez HDMi do telewizora. Nie, że przestarzałe technologie ale małe fundusze.

Dzięki wielkie za pomoc :wink:

w laptopach nie wymienia się grafik, a jak już to się robi w wyniku przegrzania, to na taką samą, bo taka jest obsługiwana przez płytę. W tym przypadku to zwykła integra, laptop nie do grania, chyba że w DSJ :smiley: propozycja zakupu nowego, dołożenie ramu niewiele zmieni, poprawi jakość pracy w systemie

To zależy jaki system masz na nim,ja swój kupiłem z linuxem,na pokładzie był procek Celeron 530 fsb-1.73GHz,obsadzone jedno gnizdo pamięci modułem SO-DIMM Hynix 512 MB DDR2 SDRAM,

Karta radiowa Broadcom 802.11g.

Poczynione zmiany :

oddzielnie dokupiłem XP Home

wymiana procka na Core 2 Duo T7300-2000 MHz/ - można było zapewne dokupić coś mocniejszego,ale taki udało mi się znaleźć za rozsądną cenę (ok 2 lata temu) .

dokupienie drugiego identycznego modułu pamięci - mogłem oczywiście wymienić oba na większe,ale po co tyle dla tego systemu i na zadania stawiane temu sprzętowi wydawało mi sie wystarczające (dwa takie same moduły powodują pracę pam. w dual chanel)

rozważałem wymianę karty Broadcom ,chodziło o możliwość podłączania anteny zewnętrznej (broadcom ma 2 antenki w pokrywie za wyświetlaczem ,trzeba by więc było montować gniazdo dla antenki) ale porzuciłem ten pomysł na rzecz karty na usb z przykręcaną antenką.

Rozważałem też wymianę HD na coś szybszego (np 7200 obr i z większą “pojemnością”) na razie chodzi na tym co był tzn 120GB/5400 obr tak więc parametry odczyt zapis nie są porażające i przestrzeni zaczyna brakować.

Podsumowując nawet jak przeprowadzisz podobne zmiany jak ja demona szybkości z niego nie zrobisz min. za przyczyną zintegrowanej karty graf. ,tak że o graniu w bardziej wymagające gierki możesz zapomnieć,ale jako komputerek do przeglądania neta na pewno się nada :).

ps.co do pamięci to 2GB to coś mi się przypomina że to może być max dla płyty tego lapka,choć być może są nowe biosy dające możliwość obsługi większej pam.

co do wymiany procka na mocniejszy upgarte biosa może być konieczne

…laptopach nie wymienia się grafiki… :?:

Tutaj nie da się grać w żadną grę, brakuje Sharer Model 2.0 więc większość gier nie działa, w tym problem.

No nic, pozostaje mi tylko podziękować Wam za odpowiedzi i rady, coś z tego rozważymy. :slight_smile:

PS. A może coś z zewnętrznych kart graficznych, dało by coś, polecacie jakieś modele?

Dodane 16.06.2012 (So) 21:05

:o :lol: =D> :^o [-X :expressionless: :wink: :stuck_out_tongue: :-x :roll: :^o =P~ :arrow: :twisted: :x :frowning: :frowning: :lol: :evil: :idea: #-o :?: :cry: 8) :slight_smile: :slight_smile: :? :oops: :!: :smiley: ![-o<