Jaka grafika i zasilacz do GA-G31M-S2L z intel core 2 duo e6550

Na wstępie zaznaczę że jestem laikiem i do tego kobietą, więc proszę pisać zrozumiałym językiem Smile 

 

Mam taki zestaw: 

procek intel core 2 duo e6550 

płyta Gigabyte GA-G31M-S2L 

RAM 4GB ddr2 

zasilacz FEEL 350ATX 

grafika NVIDIA GeForce 8600 GT 

 

Karta graficzna odmówiła posłuszeństwa, wiatrak świruje, radiator sam dwa razy się odczepił z tego plastikowego “psztypka” - słowem, czas wymienić, bo i tak chciałam coś lepszego (gry). 

 

Mam możliwość dostać “za flachę” kartę HIS Radeon HD 4890 iCooler x4 1GB ale powiedziano mi, że jest “prądożerna”. Jaka jest różnica w poborze prądu miedzy tą kartą, a np. GTX 275 lub GTS 250 (te karty również brałam pod uwagę)? Chodzi mi o realne różnice, tj. ile więcej miesięcznie będzie na rachunku? Smile 

 

Wiem już, że mój zasilacz jest na “czarnej liście”, poza tym ma tylko 350W. Chciałabym prosić o polecenie nowego, tak do 100zł. Polecono mi ATX AKYGA 500W ale opinie są różne, poza tym będę potrzebować 550W. Najlepiej coś, co mogę kupić w Warszawie. 

 

Proszę o odpowiedzi i dziękuje z góry. 

 

Akyga to śmieć, ktoś chciał Cię nabić w butelkę. Do Twojego zestawu, nawet z tym HD 4890, spokojnie wystarczy markowe 400W, np. http://www.komputronik.pl/product/159936/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Chieftec_GPA_400S8_bulk_80_efficency.html

6-pinowe zasilanie wystarczy, 8 jest wtedy, gdy ktoś ma zamiar podkręcać kartę.

Po co Ci te 550W?