Jaką grafikę kupić? (GeForce CUDA GTX770 czy Radeon R9 280X DC2T 3GB )

Witam, przymierzam się właśnie do zakupu nowej grafiki i tutaj pojawia się moje pytanie. Wybrałem już dwie karty graficzne przy czym z GeForcem miałem już odczynienia za to żaden Radeon nigdy nie trafił w moje ręce i zastanawiam się czy jest warto.

 

Wybrałem dwie karty:

 

Asus   GeForce CUDA GTX770 DC2OC 2GB DDR5 PX 256BIT DVI/HDMI/DP BOX Cena: 1127zł

 

Asus  Radeon R9 280X DC2T 3GB DDR3 384BIT 2DVI/HDMI/DP BOX Cena: 1052zł

 

Która lepsza według was, jaki stosunek pomiędzy dwiema kartami (stosunek ceny do tego co karta jest w stanie zapewnić podczas grania w gry)

 

Zależy mi na cichej pracy grafiki bo przy mojej starej GTX 560TI od Asusa wiatraki chodziły tak jakby miał PC zaraz odlecieć, pod obciążeniem…

Dlaczego wybrałeś akurat Asusa?

GTX770 jest lepsza mimo że ma mniej GB

Wybrałem ASUSA ponieważ prowadzi dobry serwis gwarancyjny i wymienia sprzęt jeśli się zepsuje, a nie naprawia jak w przypadku Gigabyta czy MSI.

A co do gier to na pewno Watch_Dogs no i oczywiście Wiedźmin 3 (ale to później :P)

Watch_Dogs pójdzie ci pod obydwie karty

Pod jaki sprzęt ta karta?

 

Obie karty są bardzo porównywalne pod względem wydajności. Brałbym tańszą, czyli 280x.

Specyfikacja:

 

Proc: Intel CORE i5-4570 3,2GHz BOX 6M LGA1150

Płyta główna:  Asus  GRYPHON Z87 s1150 Z87 4DDR3 USB3/GLAN uATX

Ram: 8GB Kingston 1600 CL11 (tutaj możliwość rozbudowy do 32gb więc w razie czego mogę zawsze dokupić)

Dysk HDD x2: WD Blue 500 GB

Zasilacz: Corsair Builder Series VS 650

Opłaca się jeszcze Radeon R9 290. Reszta lepszych kart jest za droga wg mnie.

Weź 280x. A jak chcesz coś jeszcze zmienić w tym zestawie, to pomyśl o dysku SSD na system.

O dysk SSD już myślałem, ale jak na razie priorytetem dla mnie jest ta grafika. Znalazłem jeszcze:

Asus Radeon R9 290 4GB DDR5 PCI-E 512BIT 2DVI/HDMI/DP BOX Cena: 1472 zł 

Czy w takim razie lepiej wziąć tę R9 290 dopłacić tę różnicę czy jednak tę niższą 280 ? 

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-280X-vs-GeForce-GTX-770

 

tu masz porównanie :slight_smile:

To “porównanie” jest nic nie warte. Patrz na testy w grach.

To proszę jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie i myślę że temat będzie zakończony. Co myślicie o GeForce GTX760 w SLI? Wyjdzie mnie to zdecydowanie tanie o jakieś 150 zł a w porównaniach do GTX780 widziałem że GTX760 SLI jest lepsze.

 

http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?page=0&itemid=1168

Zależy od skalowania w danym tytule. Na papierze SLI z 760 jest lepsze, ale zawsze pewniej jest zakupić pojedynczą mocną kartę.

Dobrze, w takim razie zostaje przy x280. Dziękuję wszystkim za pomoc. :slight_smile:

 

Pozdrawiam :slight_smile: