Jaką grę 2d chcielibyście mieć?

Załóżmy, że ktoś gdzieś na świecie chce zrobić grę 2d, ale nie wie jaką i ma zamiar opublikować ją zupełnie za darmo. Jak taka gra powinna wyglądać? O co w niej powinno chodzić? Platformowa gra 2d jak Terraria Online (wersja 2d minecrafta), z tym, że polegałaby na czymś innym trochę? A może jakaś gra, gdzie na starcie dostajemy malutki statek od ojca i mamy rozkręcić biznes, np. łowić ryby, albo handlować z miastami, albo rabować inne statki itd (różne możliwości), w tym zbieranie załogi itd.

A może jakieś ciekawsze pomysły macie na gry 2d?

Ręcznie malowana przygodówka w 2d z długą i ciekawą fabułą. Już takich nie robią :frowning:

Final Fantasy 7 w 2D.

Ja zrobiłbym RPG, gdzie podstawą byłaby fabuła, wybory gracz i rozwój postaci. W końcu zbyt wiele RPG w tym stylu brak. Wybrałbym bliższą lub dalszą przyszłość. Każda planeta miałaby własny wyjątkowy styl. Poruszało by się zarówno samą postacią jak i różnego rodzaju statkami. No i dałbym walkę z ogromnymi statkami kosmicznymi, coś w stylu bossów. To tak na szybko, do bardziej szczegółowego opisu musiałbym lepiej pomyśleć.

A co szukasz czegoś ciekawego, bo masz zamiar zrobić grę? :smiley: :smiley: :smiley: O nie! :smiley: Patentuje mój pomysł, chyba, że Apple już to zrobiło :smiley:

I jeszcze wydałbym grę na Windows, Linux’a i smartfony i tablety.

Szymek1987 - wręcz przeciwnie, takie gry ostatnio wracają do łask. Na przykład Machinarium, The Dark Eye: Chains of Satinav, są też przygodówki stylizowane na starą grafikę, jak Gemini Rue, Home, czy Resonance, albo przygodówki z grafiką stylizowaną, jak Face Noir, Yesterday, Runaway, Botanicula, albo z grafiką nowoczesną, jak Gray Matter. Większość z nich niestety ma tą wadę, że jest dość krótka.

Jeśli chodzi o moją grę, to teraz robię bijatykę o Mortal Kombat w systemie Mugen - można obejrzeć fragmenty na moim koncie - http://www.youtube.com/user/MKMegaTrilogy

Inną grą, za którą niedługo się wezmę, jest zręcznościówka 2D z postacią, z którą w dzieciństwie rysowałem komiksy :slight_smile: Zrobię ją w programie Multimedia Fusion 2. Jest to połączenie syreny i psa, który kiedyś był psem, ale z powodu potknięcia się o dziwny kamień zmienił się w taką istotę i wpadł do morza, znajdując nowych przyjaciół (równie dziwnych) i próbując odkryć prawdę, co się stało. Więc dosyć oryginalne :slight_smile:

Gry które wymieniłeś znam, nawet kilka mam… Jednak uważam, że brakuje im czegoś do takich gier jak chociażby Full Throttle, Grim Fandango, czy Jack Orlando, Książę i Tchórz, można wymieniać i wymieniać :wink:

Golden Sun na PC :smiley:

Ja bym chciał coś wstylu Super Meat Boy, tylko mniej krwi. Szło by się w lewą stronę i miało M4 z celownikiem obsługiwanym myszką. :slight_smile: